Google przejęło dział mobilny HTC za 1,1 mld dolarów

Google przejęło dział mobilny HTC za 1,1 mld dolarów21.09.2017 12:05
Google przejęło dział mobilny HTC za 1,1 mld dolarów

Nieco ponad dwa tygodnie przed kolejnymi premierami sprzętowymi Google, korporacja ogłosiła na oficjalnym blogu przejęcie działu sprzętu mobilnego HTC, a konkretniej pracowników, którzy dotąd pracowali nad smartfonami z logo Google.

W ramach umowy dział sprzętowy Google zostanie zasilony przez pracowników HTC. Ich praca skupiać się będzie przede wszystkim na kolejnych odsłonach linii smartfonów Pixel. Oprócz „zasobów ludzkich” w liczbie ok 2 tys., Google przejęło także część własności intelektualnej HTC, jednak nie na wyłączność.

Wraz z podpisaniem tej umowy, zespół talentów z HTC dołączy do działu sprzętowego Google. To świetni ludzie, z którymi już wcześniej ściśle współpracowaliśmy nad linią smartfonów Pixel...

Google zapłaciło HTC 1,1 mld dolarów. W HTC pozostaje jednak zespół rozwijający gogle VR HTC Vive. Na razie nie pojawiły się żadne informacje, według których byli pracownicy HTC mieliby w Google pracować nad czymkolwiek innymi niż smartfony. Trudno także zakładać, że przejęcie części HTC poskutkuje większą dostępnością samych Pixeli.

Z komunikatu opublikowanego na stronach HTC możemy się natomiast dowiedzieć, że nie jest planowana zmiana podejścia do projektowania urządzeń – Pixele wciąż będą smartfonami klasy premium. Przejęcie musi jeszcze zostać uzyskać zgodę organów nadzoru, obie strony spodziewają się finalizacji na początku przyszłego roku. Od premiery pierwszych Pixeli minął rok, już 4 października ujrzymy ich kolejną odsłonę, podobnie zapewne jak nowe gogle Daydream czy mniejszy wariant głośnika Home. Niewykluczone, że już one będą efektami pracy HTC – wszak metka Made by Google od początku była jedynie metką. A ogłoszona dziś transakcja ostatecznie to potwierdza.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)