Google przejęło dział mobilny HTC za 1,1 mld dolarów

Google przejęło dział mobilny HTC za 1,1 mld dolarów

21.09.2017 12:05, aktual.: 26.09.2017 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieco ponad dwa tygodnie przed kolejnymi premierami sprzętowymi Google, korporacja ogłosiła na oficjalnym blogu przejęcie działu sprzętu mobilnego HTC, a konkretniej pracowników, którzy dotąd pracowali nad smartfonami z logo Google.

W ramach umowy dział sprzętowy Google zostanie zasilony przez pracowników HTC. Ich praca skupiać się będzie przede wszystkim na kolejnych odsłonach linii smartfonów Pixel. Oprócz „zasobów ludzkich” w liczbie ok 2 tys., Google przejęło także część własności intelektualnej HTC, jednak nie na wyłączność.

Wraz z podpisaniem tej umowy, zespół talentów z HTC dołączy do działu sprzętowego Google. To świetni ludzie, z którymi już wcześniej ściśle współpracowaliśmy nad linią smartfonów Pixel...

Google zapłaciło HTC 1,1 mld dolarów. W HTC pozostaje jednak zespół rozwijający gogle VR HTC Vive. Na razie nie pojawiły się żadne informacje, według których byli pracownicy HTC mieliby w Google pracować nad czymkolwiek innymi niż smartfony. Trudno także zakładać, że przejęcie części HTC poskutkuje większą dostępnością samych Pixeli.

Z komunikatu opublikowanego na stronach HTC możemy się natomiast dowiedzieć, że nie jest planowana zmiana podejścia do projektowania urządzeń – Pixele wciąż będą smartfonami klasy premium. Przejęcie musi jeszcze zostać uzyskać zgodę organów nadzoru, obie strony spodziewają się finalizacji na początku przyszłego roku. Od premiery pierwszych Pixeli minął rok, już 4 października ujrzymy ich kolejną odsłonę, podobnie zapewne jak nowe gogle Daydream czy mniejszy wariant głośnika Home. Niewykluczone, że już one będą efektami pracy HTC – wszak metka Made by Google od początku była jedynie metką. A ogłoszona dziś transakcja ostatecznie to potwierdza.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także