Google przekazuje dwa miliony dolarów fundacji Wikimedia

Google przekazuje dwa miliony dolarów fundacji Wikimedia

Redakcja
17.02.2010 12:31

Jimmy Wales, założyciel serwisu Wikipedia, poinformował za pośrednictwem Twittera o przekazaniu przez Google dwóch milionów dolarów na konto fundacji Wikimedia. Informacja ma zostać oficjalnie potwierdzona jeszcze dziś.

Przypomnijmy, że Wikimedia zajmuje się rozwijaniem serwisów typu Wiki. Głównym projektem tej fundacji jest oczywiście Wikipedia, jednak warto również wspomnieć, że organizacja ta miała swój udział w rozwoju Wikimedia Commons, Wiktionary, Wikisource, Wikiquote, Wikibooks, Wikinews czy też Wikiversity. Wcześniej w tym roku Wikimedia poinformowała o zebraniu 8 milionów dolarów za rok fiskalny 2009-2010 (o 500 tysięcy więcej niż pierwotnie zakładano). Warto zaznaczyć, że kwota jest o 2 miliony większa niż suma zebrana w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wzrosła również ilość darczyńców - ze 125 do 230 tysięcy.

Nie wiadomo na razie czy darowizna Google wliczona jest w owe 8 milionów, o których Wikimedia informowała na początku stycznia czy może suma zebranych pieniędzy wzrośnie do 10 milionów dolarów. Szczegóły mają zostać podane do publicznej wiadomości jeszcze dziś.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)