Google przygotowuje się do aktualizacji Androida

20.09.2011 17:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ice Cream Sandwich, czyli najnowsza wersja Androida, zbliża się wielkimi krokami. Google zachęca już deweloperów do aktualizowania aplikacji na potrzeby tego wydania.

Przygotowywana duża aktualizacja Androida ma za zadanie między innymi połączyć wydanie systemu dla smartfonów (dotychczasowa linia 2.x) z tą dla tabletów (Android 3.0 Honeycomb). Jak czytamy na blogu firmy, Ice Cream Sandwich będzie dostępny zarówno dla urządzeń z dużymi jak i małymi ekranami. Dlatego też zachęca się deweloperów, aby nie tworzyli różnych wersji swoich aplikacji - w zależności od tego, czy będą one przeznaczone dla tabletów czy smartfonów. Wystarczy dostosować gry i programy na potrzeby najnowszego Androida, przekonuje twórca systemu. Wcześniej o połączeniu wydań systemu dla tabletów i smartfonów informowano podczas konferencji I/O 2011.

Google najwyraźniej dostrzega, że wcześniejszy podział Androida na linię dla urządzeń z dużymi i małymi ekranami nie przynosi efektów. Taką strategię stosuje między innymi firma Apple, która prosi deweloperów o wydawanie oddzielnych wersji aplikacji dla iPhone’ów i iPadów. Połączenie wydań Androida ma ułatwić pracę twórcom aplikacji, a przy okazji jest krokiem ku scaleniu systemu. Google oskarżany jest o zbytnią fragmentaryzację Androida. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Ice Cream Sandwich zostanie udostępniony. Pakietu SDK deweloperzy mogą spodziewać się w najbliższym czasie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)