Google publikuje kod Living Stories

Google publikuje kod Living Stories

Wojciech Cybulski
18.02.2010 16:42, aktualizacja: 18.02.2010 19:03

Kolejny pomysł Google staje się projektem Open Source. Jak czytamy na oficjalnym blogu korporacji, tym razem internetowy gigant otworzył Living Stories - platformę technologiczną umożliwiającą tworzenie dynamicznych stron katalogujących chronologicznie wydarzenia.

Technologia Living Stories została szczegółowo opisana w udostępnionej dokumentacji. Osoby, które chciałyby ją wykorzystać, mają do dyspozycji udostępniony przez Google na licencji Apache License 2.0 kod źródłowy. O tym, jak w praktyce działa Living Stories, można przekonać się odwiedzając stronę projektu lub oglądając stworzone przez Google wideo. Internetowy gigant obiecał ponadto, że przygotuje kilka narzędzi, które uproszczą obsługę Living Stories.

Google ma nadzieję, że udostępnienie kodu projektu zainspiruje środowisko dziennikarzy, reporterów i redaktorów do tworzenia interaktywnych, ciekawych stron opisujących wybrane wydarzenia. Przedstawiciele firmy podkreślili, że przyszłość Living Stories zależy w dużym stopniu od popularyzacji koncepcji wśród twórców treści.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)