Google Sklep Play będzie bezpieczniejszy? Powstaje nowy zespół badaczy bezpieczeństwa

Google Sklep Play będzie bezpieczniejszy? Powstaje nowy zespół badaczy bezpieczeństwa05.10.2020 14:48
Google chce zadbać o bezpieczeństwo Androida, fot. Getty Images
Google chce zadbać o bezpieczeństwo Androida, fot. Getty Images

Użytkownicy Androida niedługo będą mogli czuć się nieco bezpieczniej podczas korzystania ze swoich smartfonów. Jak zauważył ZDNet, Google szuka nowych pracowników, którzy stworzą zespół odpowiedzialny wyłącznie za badanie luk w wybranych aplikacjach, które trafiają do Sklepu Play.

Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości pomoże to uniknąć szeregu oszustw, które w przypadku aplikacji na Androida nie są rzadkością. Jak wynika z treści ogłoszenia dotyczącego stanowiska menedżera ds. inżynierii bezpieczeństwa w zespole Androida, w firmie już niedługo będzie działać zespół zajmujący się między innymi inżynierią wsteczną na potrzeby badania bezpieczeństwa aplikacji.

Obiektem badań mają być tylko wybrane aplikacje dotykające szczególnie wrażliwych zagadnień, w tym te dotyczące śledzenia zakażeń COVID-19 czy zbliżających się (w USA) wyborów. Wszystko wskazuje na to, że nowy zespół będzie w praktyce grupą dopełniającą działań niezależnych badaczy, którzy od dawna mogą dzielić się z Google swoimi spostrzeżeniami i zarabiać za to realne pieniądze przez program bug bounty.

We wspomnianym ogłoszeniu Google szuka osoby z informatycznym (lub pokrewnym technicznym) wykształceniem, która ma co najmniej 5 lat doświadczenia w przeprowadzania audytów bezpieczeństwa Androida i przynajmniej tyle samo doświadczenia w zarządzaniu zespołem inżynierów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)