Google Sklep Play będzie bezpieczniejszy? Powstaje nowy zespół badaczy bezpieczeństwa

Google Sklep Play będzie bezpieczniejszy? Powstaje nowy zespół badaczy bezpieczeństwa

Google chce zadbać o bezpieczeństwo Androida, fot. Getty Images
Google chce zadbać o bezpieczeństwo Androida, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
05.10.2020 14:48

Użytkownicy Androida niedługo będą mogli czuć się nieco bezpieczniej podczas korzystania ze swoich smartfonów. Jak zauważył ZDNet, Google szuka nowych pracowników, którzy stworzą zespół odpowiedzialny wyłącznie za badanie luk w wybranych aplikacjach, które trafiają do Sklepu Play.

Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości pomoże to uniknąć szeregu oszustw, które w przypadku aplikacji na Androida nie są rzadkością. Jak wynika z treści ogłoszenia dotyczącego stanowiska menedżera ds. inżynierii bezpieczeństwa w zespole Androida, w firmie już niedługo będzie działać zespół zajmujący się między innymi inżynierią wsteczną na potrzeby badania bezpieczeństwa aplikacji.

Obiektem badań mają być tylko wybrane aplikacje dotykające szczególnie wrażliwych zagadnień, w tym te dotyczące śledzenia zakażeń COVID-19 czy zbliżających się (w USA) wyborów. Wszystko wskazuje na to, że nowy zespół będzie w praktyce grupą dopełniającą działań niezależnych badaczy, którzy od dawna mogą dzielić się z Google swoimi spostrzeżeniami i zarabiać za to realne pieniądze przez program bug bounty.

We wspomnianym ogłoszeniu Google szuka osoby z informatycznym (lub pokrewnym technicznym) wykształceniem, która ma co najmniej 5 lat doświadczenia w przeprowadzania audytów bezpieczeństwa Androida i przynajmniej tyle samo doświadczenia w zarządzaniu zespołem inżynierów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)