Google Sklep Play. Wykryj i usuń chińskie aplikacje ze smartfonu

Strona głównaGoogle Sklep Play. Wykryj i usuń chińskie aplikacje ze smartfonu
01.06.2020 12:52
Google Sklep Play. Wykryj i usuń chińskie aplikacje ze smartfonu

Indyjski startup OneTouchAppLabs przygotował coś dla wszystkich tych, którzy obawiają się aplikacji na Androida pochodzących z Chin. Narzędzie o wymownej nazwie Remove China Apps przeskanuje pamięci masowe i wskaże, które apki przygotowali deweloperzy z Państwa Środka.

bECLciid

Pomysł jest dość kontrowersyjny, przyznajcie. Bo po prostu segreguje oprogramowanie ze względu na pochodzenie, co oczywiście nie jest jednoznaczne z płynącym z jego strony zagrożeniem, lub nie. Autorzy zasłaniają się jednak twierdzeniem, że działają wyłącznie w celach edukacyjnych. Jak zapewniają, nie mają na celu oczerniania żadnych państw ani instytucji.

Remove China Apps działa na bardzo prostej zasadzie. Skanuje pamięć urządzenia, po czym listuje ewentualne aplikacje z Chin. Opiera się na własnej bazie danych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W Indiach, gdzie rynek wręcz zalany jest najtańszym chińskim sprzętem, nie ukrywajmy, tego rodzaju narzędzie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Wielokrotnie mogliśmy już słyszeć o tym, jak producenci urządzeń budżetowych rekompensują sobie niską marżę poprzez handel danymi. Pokazuje to choćby głośna swego czasu historia marki BLU. Dlatego też chińska aplikacja stała się niejako synonimem zagrożenia.

bECLciif

Świadczy o tym niezwykła dynamika opisywanego narzędzia, które od chwili premiery, w maju br., doczekało się już blisko 150 tys. pozytywnych opinii w Sklepie Play.

Oficjalnie aplikacja Remove China Apps dostępna jest tylko w Indiach, ale możecie pobrać ją z naszego katalogu w formie pliku APK. Wprawdzie niektóre komunikaty są w języku hindi, ale prosty interfejs sprawia, że raczej nikt nie powinien mieć z tym problemu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECLcijb