Google Sklep Play. Wykryj i usuń chińskie aplikacje ze smartfonu

Google Sklep Play. Wykryj i usuń chińskie aplikacje ze smartfonu

Google Sklep Play. Wykryj i usuń chińskie aplikacje ze smartfonu
Piotr Urbaniak
01.06.2020 12:52

Indyjski startup OneTouchAppLabs przygotował coś dla wszystkich tych, którzy obawiają się aplikacji na Androida pochodzących z Chin. Narzędzie o wymownej nazwie Remove China Apps przeskanuje pamięci masowe i wskaże, które apki przygotowali deweloperzy z Państwa Środka.

Pomysł jest dość kontrowersyjny, przyznajcie. Bo po prostu segreguje oprogramowanie ze względu na pochodzenie, co oczywiście nie jest jednoznaczne z płynącym z jego strony zagrożeniem, lub nie. Autorzy zasłaniają się jednak twierdzeniem, że działają wyłącznie w celach edukacyjnych. Jak zapewniają, nie mają na celu oczerniania żadnych państw ani instytucji.

Remove China Apps działa na bardzo prostej zasadzie. Skanuje pamięć urządzenia, po czym listuje ewentualne aplikacje z Chin. Opiera się na własnej bazie danych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W Indiach, gdzie rynek wręcz zalany jest najtańszym chińskim sprzętem, nie ukrywajmy, tego rodzaju narzędzie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Wielokrotnie mogliśmy już słyszeć o tym, jak producenci urządzeń budżetowych rekompensują sobie niską marżę poprzez handel danymi. Pokazuje to choćby głośna swego czasu historia marki BLU. Dlatego też chińska aplikacja stała się niejako synonimem zagrożenia.

Świadczy o tym niezwykła dynamika opisywanego narzędzia, które od chwili premiery, w maju br., doczekało się już blisko 150 tys. pozytywnych opinii w Sklepie Play.

Oficjalnie aplikacja Remove China Apps dostępna jest tylko w Indiach, ale możecie pobrać ją z naszego katalogu w formie pliku APK. Wprawdzie niektóre komunikaty są w języku hindi, ale prosty interfejs sprawia, że raczej nikt nie powinien mieć z tym problemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)