Google snuje plany na 2010 rok

Google snuje plany na 2010 rok

Redakcja
08.02.2010 19:52

Dave Girouard, jeden z szefów Google poinformował, że jego firma udostępni w tym roku usługę Google Voice dla biznesu oraz Google Wave dla wszystkich zainteresowanych użytkowników. Co więcej, aplikacje tej firmy zostaną wyposażone w około 200 nowych funkcji.

Aplikacje Google (m.in. Gmail, Google Docs czy Google Sites) są obecnie wykorzystywane przez około 2 miliony użytkowników biznesowych. Daleko im więc do analogicznych rozwiązań konkurencyjnych oferowanych przez Microsoft czy IBM. Szefowie firmy z Mountain View chcą to jednak zmienić, dlatego też w roku 2010 Internauci będą mieli okazję skorzystania z wielu nowych funkcji oraz narzędzi.

Dave Girouard, szef ds. rozwiązań biznesowych w Google, poinformował, że w roku 2010 Aplikacje Google zostaną wyposażone w około 200 nowych funkcji. Co więcej, wszystkie zainteresowane firmy będą mogły skorzystać z Google Voice, aplikacji umożliwiającej prowadzenie rozmów głosowych. Warto zaznaczyć, że zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami już niedługo funkcjonalność tego rozwiązania ma zostać poszerzona o technologię VoIP, co stanowiłoby poważny argument w walce o klientów biznesowych.

Przedstawiciel Google nie ukrywał również zadowolenia z faktu integracji Aplikacji Google z rozwiązaniami tworzonymi z myślą o urządzeniach przenośnych (w szczególności systemem operacyjnym oraz przeglądarką Chrome przeznaczonymi na netbooki). Staramy się dostarczać naszym użytkownikom produkty w coraz lepszej jakości. Nie myślimy jednak o pojedynczych aplikacjach, a raczej o całościowych rozwiązaniach - stwierdził Dave Girouard odnosząc się w ten sposób do pomysłu integracji Aplikacji Google oraz przeglądarki Chrome z systemem Chrome OS.

Girouard poinformował również, że w nadchodzących miesiącach usługa Google Wave (łącząca w sobie różne metody komunikacji m.in. email, komunikator, wymiana dokumentów oraz blog) zostanie udostępniona wszystkim chętnym użytkownikom (w tym klientom biznesowym). Przypomnijmy, że obecnie korzystanie z tej aplikacji możliwe jest jedynie po otrzymaniu specjalnego zaproszenia od Google. Przedstawiciel firmy z Mountain View zapowiedział także, że pewne funkcje Wave mają zostać zintegrowane z innymi usługami Google (np. z Gmail). Nie podał on jednak żadnych konkretnych przykładów takiego połączenia.

Wygląda więc na to, że rok 2010 obfitować będzie w wiele nowych rozwiązań wymyślonych przez programistów z Mountain View. Czas pokaże, czy przypadną one do gustu zwykłym użytkownikom i zyskają sympatię firm korzystających obecnie z aplikacji tworzonych przez konkurentów Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)