Google sprząta: wyłączy Google Talk i SMS‑y w Hangouts

Google sprząta: wyłączy Google Talk i SMS-y w Hangouts

25.03.2017 11:54, aktual.: 25.03.2017 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google prowadzi wiosenne porządki w usługach. Po kolejnym rozmnożeniu komunikatorów zamierza usunąć obsługę SMS-ów z aplikacji Hangouts i wyłączyć cenionego Google Talka (a w zasadzie to, co jeszcze z niego zostało).

Google Talk to prawdopodobnie jedyny udany komunikator Google'a. To zwykła usługa XMPP (Jabber), z którą można było łączyć się w dowolny sposób. Google Talk miał oficjane aplikacje, także desktopowe, a jeśli komuś nie odpowiadały, zawsze można było skorzystać z innego klienta XMPP. Co więcej, protokół pozwala na komunikowanie się z użytkownikami na innych serwerach XMPP, dzięki czemu nikt nie był przywiązany do jednej platformy. Niestety te czasu już za nami. Od 2013 roku Google Talk jest ograniczany. Trzeba zacisnąć pasa i albo dać sobie włączyć Hangouts, albo poszukać innego rozwiązania.

To, co zostało z Google Talka, zostanie wyłączone 26 czerwca. Wtedy też stracimy możliwość otrzymywania wiadomości wysłanych przez Hangouts w innych komunikatorach niż oficjalne aplikacje Google'a. Aplikacja na Androida przestała działać dziś w nocy.

Przy okazji sprzątania dostało się też aplikacji Hangouts, która ma ostatecznie zastąpić Google Talka (wprowadzona w 2013 roku ma wielu wrogów). 22 maja z aplikacji hangouts zniknie obsługa SMS-ów. Wciąż będzie można je wyświetlać, ale bez wysyłania. Trzeba będzie więc poszukać innej aplikacji, która obsłuży SMS-y.

Poza tym Google wyłączy Gmail Labs (Authentication Icon, Google Voice Player, podgląd z Picasy i Yelpa, Quick Links, Quote Selected Text, Smartlabels i kilka innych). Zamiast tego użytkownicy będą mogli korzystać z dodatków do Gmaila. Wyłączone zostaną też funkcje związane z Google+ – możliwość wysyłania profilu e-mailem i wykorzystanie kręgów przy zarządzaniu adresami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)