Google Street View to teraz samodzielna aplikacja

Google Street View to teraz samodzielna aplikacja

Google Street View to teraz samodzielna aplikacja
Paweł Piskurewicz
04.09.2015 10:00, aktualizacja: 04.09.2015 11:21

Dzięki usłudze Street View od Google’a w łatwy sposób możemy prowadzić wirtualne spacery, sprawdzać okolice, planować trasy czy też zwiedzać atrakcje turystyczne i zabytki kultury. Choć korzystanie z tej opcji od dawna było możliwe na urządzeniach mobilnych, nie należało do zbyt wygodnych. Teraz może się to zmienić, dzięki wydaniu samodzielnych aplikacji do obsługi Street View.

W przypadku systemu iOS Street View zastąpiło aplikację Photo Sphere Camera. Dzięki niej użytkownicy mogli w łatwy sposób tworzyć zdjęcia sferyczne i udostępniać je innym, w tym za pomocą map. Obecnie opcja ta jest ważną częścią Google Street View. To na niej skupia się w całości krótki poradnik wyświetlany przy starcie aplikacji.

Obraz

Nie zabrakło także dobrze znanej z przeglądarkowej wersji możliwość przemierzania ulic i zabytków z perspektywy pieszego. Aplikacja pomaga w odkrywaniu ciekawych miejsc w naszej okolicy i na świecie. Choć znajdziemy tu klasyczną wyszukiwarkę, to jednak trzon stanowią różnego rodzaju miejsca polecone ukryte pod zakładkami kolekcje i odkrywaj.

Obraz

Wersja Androidowa Street View było wcześniej dostępne jako dodatek do map o nazwie Street View w Mapach Google. Wraz z aktualizacją 2.0 stanie się samodzielną aplikacją, która podobnie jak w przypadku iOS pozwoli nam korzystać ze Street View na mapach, a także samemu tworzyć zdjęcia sferyczne. Aktualizacja powinna pojawić się na dniach, jednak już teraz można z niej skorzystać pobierając odpowiedni plik .apk z serwisu APK Mirror. Użytkownicy urządzeń z systemem iOS mogą ją pobrać już teraz.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)