Google stworzy konkurencje dla iTunes?

Wojciech Cybulski

18.02.2010 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plotki, jakoby Google chciał wejść na rynek muzyczny, krążą w sieci od bardzo dawna. Spekulacje zyskały ostatnio na sile, gdyż internetowy gigant wyraził zainteresowanie ewentualnym przejęciem Catch Media - firmy, która mogłaby pomóc Google w dostarczaniu filmów, muzyki i książek na wiele różnych platform.

Warto przypomnieć, że pod koniec zeszłego roku Google nawiązało współpracę z serwisem Lala i MySpace oraz rozpoczęło pierwsze próby ze sprzedażą muzyki poprzez stronę wyników wyszukiwania. W dalszym rozwoju koncepcji niespodziewanie przeszkodziło Apple, kupując serwis Lala za bliżej nieokreśloną sumę. Google najwyraźniej nie porzuciło swoich planów i ponownie zamierza wejść na rynek muzyczny - stąd też jego zainteresowanie przejęciem Catch Media. Zawsze rozmawiamy z różnymi osobami o różnych kwestiach, toteż nie będziemy komentować tych plotek i spekulacji - powiedział rzecznik Google zapytany o sprawę ewentualnego przejęcia. Przedstawiciele Catch Media także nie chcieli komentować sprawy.

Komentatorzy są zdania, że Google poszukuje sprawdzonej platformy dystrybucji muzyki i filmów, by zintegrować ją ze swoim mobilnym systemem operacyjnym Android i móc jeszcze skuteczniej konkurować Apple iPhone.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)