Google tworzy wsparcie dla aplikacji Chrome na Androida i iOS

Google tworzy wsparcie dla aplikacji Chrome na Androida i iOS
Tomek Kondrat

04.12.2013 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Programiści Google planują wsparcie aplikacji znanych ze swojej przeglądarki Chrome na mobilne systemy operacyjne. Jak podaje serwis thenextweb.com, trwają prace nad stworzeniem zestawu narzędzi, które mają ułatwić deweloperom pisanie aplikacji dostępnych jak na razie tylko dla desktopowej przeglądarki Chrome dla Androida i iOS, oraz przeportowanie istniejących rozszerzeń na te platformy.

W sieci natknąć można się na repozytorium Githuba, w którym znajduje się projekt Mobile Chrome Apps, którego liderem jest programista Google Michał Mocny. Załączona dokumentacja wyjaśnia w pewien sposób co właściwie jest celem firmy. Zestaw narzędzi wykorzysta tzw. polyfile poprzez Apache Cordova, które umożliwiają uruchamianie niektórych funkcji nawet bez wsparcia przeglądarki. Pozwoli on na modyfikację aplikacji, usuwanie usterek oraz testowanie.

Obraz

Gdy wszelkie niezbędne modyfikacje zostaną dokonane, Google zapowiada, że aplikacje zostaną opublikowane w Sklepie Google Play oraz App Store Apple'a, o ile spełnią kryteria wymagane by tam się znaleźć. Początkowo będzie wspierany tylko Android w wersji 4.x, jednak Cordova umożliwia wsparcie dla wcześniejszych wersji systemu. iOS jest oznaczony jako TBA (to be announced), czyli jeszcze nie podano konkretnej daty publikacji, jednak prace już rozpoczęto.

Mimo, iż nie podano daty upublicznienia tych narzędzi, nieoficjalnie mówi się, że powinny być one dostępne na początku przyszłego roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)