Google udostępnia Buzz, nową usługę społecznościową

Google udostępnia Buzz, nową usługę społecznościową

Redakcja
10.02.2010 10:35, aktualizacja: 10.02.2010 13:35

Po uruchomieniu narzędzia umożliwiającego wyszukiwanie w czasie rzeczywistym informacji publikowanych na serwisach typu Twitter czy Facebook, Google udostępnia nowe narzędzie zaprojektowane z myślą o rynku usług społecznościowych. Google Buzz, bo o nim mowa, daje użytkownikom możliwość natychmiastowego komunikowania się ze znajomymi znajdującymi się na liście kontaktów Gmail.

O nowej usłudze Google poinformował za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga. Google Buzz jest aplikacją w pełni zintegrowaną ze skrzynką pocztową Gmail, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać ze zgromadzonych tam kontaktów. Narzędzie to umożliwia niezwykle proste dzielenie się ze znajomymi filmami wideo, zdjęciami czy linkami w czasie rzeczywistym. Dzielić się zasobami możemy ze wszystkimi - coś jak bardziej multimedialny Twitter - lub tylko z zamkniętą grupą znajomych.

Co więcej, Google Buzz jest usługą zaprojektowaną pod kątem urządzeń mobilnych (wyposażonych w system operacyjny Android lub iPhone). Przy pomocy Google Maps w wersji na telefony komórkowe użytkownik może w dowolnym momencie zaznaczyć z którego miejsca na świecie wysyła swój komentarz czy publikuje fotografie. Więcej informacji na ten temat znajduje się na oficjalnym blogu Google poświęconym urządzeniom przenośnym.

Google Buzz będzie integrowany z poszczególnymi kontami Gmail przez następne kilka dni. Internauci, którzy do tej pory nie mają do niego dostępu z poziomu swojego konta pocztowego, z pewnością otrzymają go w najbliższym czasie.

Przedstawiciele Google zapraszają również wszystkich chętnych programistów do udziału w aktywnym rozwoju nowego narzędzia. Więcej informacji na ten temat odnaleźć można na oficjalnej stronie projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)