Google udostępnia dodatek Hangouts dla Outlooka

Google udostępnia dodatek Hangouts dla Outlooka

Google udostępnia dodatek Hangouts dla Outlooka
Redakcja
19.05.2014 14:26

Choć Google posiada wiele własnych usług i swoje oprogramowanie, do którego zachęca klientów, nie może zupełnie ignorować istnienia pakietu Microsoftu. W nim znajdziemy bowiem aplikację Outlook, która służy nie tylko do obsługi poczty, ale również organizacji pracy, zarządzania kontaktami i zadaniami. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że w wielu firmach Outlook to podstawa, niemniej zachęca do korzystania z własnych rozwiązań i ułatwia to: właśnie udostępniono dodatek Hangouts dla wspomnianego Outlooka.

350108327826646977

Myli się ten, kto sądzi, że dodatek wprowadza do aplikacji obsługę czatu znanego z telefonów, rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome, czy interfejsu webowego Gmaila i sieci Google+. Zdecydowanie nie, tutaj tego nie znajdziemy. Hangouts przygotowane dla Outlooka to rozwiązanie biznesowe, skierowane dla firm korzystających z Google Apps for Business a zarazem wykorzystujących oprogramowanie biurowe Microsoftu. Dlaczego właśnie to i dlaczego nie ma obsługi czatu? Bo tutaj chodzi o integrację z kalendarzem, zapisywanie wideo-spotkań i rozmów prowadzonych za pośrednictwem Hangouts, które przypomnijmy, bez problemu pozwalają na dyskusje wielu osób jednocześnie.

Cała instalacja ogranicza się do pobrania i uruchomienia instalatora, a następnie ponownego uruchomienia samego Outlooka. Wspiera on aplikację w edycji 2007 i nowszych, zarówno w wersji 32 jak i 64 bitowej. Po ponownym uruchomieniu zobaczymy w nim dwie nowe ikonki pozwalające na otworzenie i zaplanowanie Hangoutu. Użytkownik musi wybrać domenę… i to w zasadzie tyle. Może już wtedy dołączać do istniejących wideo rozmów, jak i dodawać do kalendarza zapisy o tego typu „spotkaniach” przeprowadzanych przy pomocy kamery i mikrofonu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)