Google udostępnia kod źródłowy systemu Android 2.0

Redakcja

16.11.2009 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieco ponad tydzień temu na rynku ukazał się pierwszy telefon z systemem operacyjnym Android w wersji 2.0. Teraz firma Google udostępniła wszystkim zainteresowanym kod źródłowy tego OSa. Co ciekawe, niektórzy programiści stworzyli już wersje Androida przeznaczoną dla pierwszego telefonu jaki wyposażony był w oprogramowanie Google - T-Mobile G1.

Kod źródłowy nowej wersji systemu operacyjnego Android od dawna wyczekiwany był przez wielu programistów oraz producentów telefonów komórkowych. Google postanowiło spełnić te oczekiwania, by ułatwić implementację tego OSa na nowe urządzenia oraz by uprościć tworzenie przeznaczonych na niego aplikacji.

Okazało się, że programiści zainteresowani Androidem szybko skorzystali z nowych możliwości. Jak donosi serwis Mobilecrunch system Google w wersji 2.0 całkiem nieźle spisuje się na telefonie G1. Jedynym problemem jest odtwarzanie plików audio oraz wideo, jednak wszystko wskazuje na to, że błędy związane z tą funkcjonalnością zostaną szybko usunięte przez specjalistów mających obecnie dostęp do kodu OSa stworzonego przez Google.

Kod źródłowy systemu Google dostępny jest na stronie projektu Android. Przypominamy, że programiści chcący pisać aplikacje korzystające z możliwości nowego systemu powinni zaopatrzyć się w najnowszy Android SDK i AVD Manager.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)