Google udostępnia narzędzie Building Maker

Google udostępnia narzędzie Building Maker

Redakcja
14.10.2009 18:31, aktualizacja: 14.10.2009 22:41

Firma Google udostępniła narzędzie Building Maker. Umożliwia ono tworzenie trójwymiarowych modeli istniejących budynków na potrzeby usługi Google Earth.

We wpisie, Google poinformowało, że jednym z lepszych sposobów na ukończenie tak dużego projektu jest oddanie go w ręce internetowej społeczności. Dlatego właśnie udostępnione zostało narzędzie Google Building Maker, które stanowić ma połączenie zabawy oraz profesjonalnej aplikacji do tworzenia trójwymiarowych modeli.

Aby skorzystać z nowego narzędzia wystarczy jedynie posiadać przeglądarkę internetową oraz aplikację Google Earth. Następnie użytkownik może wybrać interesujący go budynek, znajdujący się w jednym z 50 wskazanych przez Google miast (w tym w Warszawie) i rozpocząć projektowanie. Co ciekawe, cała zabawa wykonywana jest przy użyciu struktur oraz zdjęć udostępnionych przez spółkę z Mountain View (nie trzeba posiadać żadnych własnych materiałów).

Skończone modele analizowane będą przez pracowników Google. Jeśli okażą się one lepsze od tych znajdujących się obecnie w Google Earth, zostaną one opublikowane zastępując starsze odpowiedniki.

Google poinformowało również, że w najbliższym czasie możliwe stanie się projektowanie budynków również dla innych miast. Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na oficjalną stronę narzędzia Building Maker.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)