Google udostępnia nowe rozszerzenia dla Chrome

Google udostępnia nowe rozszerzenia dla Chrome

Wojciech Cybulski
13.11.2010 21:18, aktualizacja: 14.11.2010 00:13

Google udostępnił użytkownikom przeglądarki Chrome kilka utworzonych przez siebie rozszerzeń ułatwiających korzystanie z Kalendarza, pakietu Docs i YouTube.

Pierwszy z dodatków o nazwie Google Calendar dodaje w przeglądarce specjalny przycisk, dzięki któremu można w prosty sposób podejrzeć nadchodzące wydarzenia zapisane w Kalendarzu. Ponadto rozszerzenie pozwala na zautomatyzowane dodawanie zdarzeń do kalendarza - dodatek wykrywa wszystkie eventy zapisane w mikroformacie hCalendar lub hResume znajdujące się na aktualnie odwiedzanej stronie internetowej. Funkcja ta działa między innymi w serwisie Facebook i Evite.

Drugim dodatkiem udostępnionym przez Google jest Web Clipboard. Pozwala on na korzystanie z internetowego schowka Google do przechowywania treści HTML. Co ważne, do danych zgromadzonych w schowku mają dostęp aplikacje Google takie jak webowy pakiet biurowy Docs. Należy pamiętać, że dane kopiowane przy użyciu tego rozszerzenia nie są przechowywane lokalnie w schowku systemowym, lecz trafiają do chmury obliczeniowej Google.

Ostatnim dodatkiem udostępnionym przez Google jest YouTube Feed. Rozszerzenie powiadamia użytkownika o nowych filmach dostępnych w subskrybowanych kanałach YouTube. Ponadto dodatek informuje o nowych klipach dodawanych przez naszych przyjaciół oraz lubianych lub często komentowanych użytkowników. Nowe filmy nie są jednak wyświetlane w oknie rozszerzenia - dodatek otwiera link do klipu w nowej karcie.

Google uaktualnił także inne dodatki dedykowane swojej przeglądarce. Można je znaleźć w galerii rozszerzeń Chrome.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)