Google ulepsza komunikator Hangouts i klienta YouTube dla Androida

Google ulepsza komunikator Hangouts i klienta YouTube dla Androida
Redakcja

06.06.2014 11:04

Google niemalże regularnie aktualizuje swoje aplikacje, zarówno desktopowe jak i przeznaczone na urządzenia mobilne. Teraz przygotowało pewne zmiany w klientach komunikatora Hangouts oraz oficjalnej aplikacji do obsługi serwisu YouTube dla Androida. Zmiany nie są poważne, niemniej powinny zwiększyć wygodę korzystania z tych usług, a już na pewno w tym drugim wypadku, gdzie stosowane do tej pory rozwiązania były nieczytelne. O co chodzi? Już tłumaczymy.

Obraz

W aplikacji YouTube w wersji 5.7 zmienił się sposób wybierania jakości obrazu. Stosowany do tej pory zdecydowanie nie był czytelny: pozwalał na wybranie jakości SD, HD i HQ, co za wiele tak naprawdę nie wyjaśniało. Użytkownik do końca nie wiedział, z jakiej jakości korzystał, tym bardziej, że oznaczenia w webowej wersji serwisu są przecież zupełnie inne. W nowej wersji uległo to zmianie i po wybraniu opcji wyboru jakości wyświetlane jest menu z wyborem takich samych opcji jakie znamy z serwisu: automatycznego dopasowywania, 144p, 240p, 360p oraz 720p. Co ciekawe, wyższej opcji do wyboru już nie znajdziemy. Nie jest to zależne ani od używanego połączenia (bo mogłoby wynikać np. z zarezerwowania Full HD tylko dla Wi-Fi), ani samego urządzenia. Oglądanie materiałów 720p na powoli wchodzących na rynek ekranach 4K w smartfonach raczej nie będzie należało do najprzyjemniejszych czynności.

Druga aktualizacja dotyczy komunikatora Hangouts, który swego czasu zastąpił leciwego już Google Talka. Początkowo aplikacja była raczej kiepska, działała również wolno, niemniej z czasem Google nie tylko ją przyśpieszyło, ale i rozbudowało: nawet dostępna od jakiegoś czasu obsługa wiadomości SMS została niedawno zintegrowana z czatami webowymi, wprowadzając wreszcie porządek w dyskusjach. Nowa wersja wprowadza kolejne ulepszenia. Najważniejsza to możliwość zarządzania blokowanymi osobami (wiadomości SMS) z jednego centralnego menu. Poza tym możliwe stało się wybieranie oddzielnych dzwonków dla każdego z kontaktów. Użytkownik może obecnie sprawdzać także listę ukrytych osób (wcześniej wymagało to przekopywania się przez serwis społecznościowy giganta), a także sprawdzenie karty kontaktu bez konieczności uruchamiania aplikacji do obsługi Google+.

Zmiany jak widać nie są wielkie, niemniej całkiem interesujące i zdecydowanie ułatwiające codzienne korzystanie z wymienionych aplikacji. Ma to znaczenie przede wszystkim dla użytkowników urządzeń z serii Nexus i Google Play Edition, gdzie Hangouts to domyślna aplikacja do obsługi SMS. Można ją oczywiście zmienić na inną, niemniej wiele osób z niej korzysta. Wprowadzone zmiany mogą mieć związek z niedawno opublikowanym Androidem 4.4.3, który wprowadził odświeżony dialer. Jak widać, Google pracuje nad aplikacjami do obsługi typowych funkcji komunikacyjnych. Obie aplikacje znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu, na aktualizację trzeba jednak nieco poczekać, lub skorzystać z przygotowanych plików apk: YouTube, komunikator Hangouts. Pliki zostały opublikowane przez portal Android Police, są bezpieczne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)