Google usprawnia swój Workspace dodając do niego nowe funkcje

Google usprawnia swój Workspace dodając do niego nowe funkcje

Google usprawnia swój Workspace dodając do niego nowe funkcje
Karolina Kowasz
02.03.2021 11:19, aktualizacja: 06.03.2024 21:49

Google ogłosiło aktualizację w Workspace, która ma ułatwić pracownikom codzienne wykonywanie ich pracy. Aktualizacja platformy ma przynieść nowe rozwiązania w postaci zestawu narzędzi do koncentracji oraz zarządzania czasem, a także funkcje, które usprawnią współpracę pracowników.

Focus Time

W Google Workspace pojawią się nowe funkcje, które mają pomóc pracownikom łatwo udostępniać swoje godziny pracy i lokalizację. Ma to ułatwić wszystkim pracę hybrydową, a jednocześnie pomóc w zachowaniu równowagi pomiędzy pracą, a czasem wolnym. Użytkownicy mogą się spodziewać takich opcji jak podział czasu pracy na segmenty w ciągu dnia, informacje o nieobecności dostępne w kalendarzu, a nawet wskaźniki lokalizacji do udostępniania informacji o dostępności pomiędzy pracownikami.

Przede wszystkim jednak, wprowadzona zostanie opcja Focus Time, która ma pozwolić na zminimalizowanie rozproszenia uwagi pracowników. Jej działanie ma polegać na ograniczeniu powiadomień w czasie określonym przez pracownika. Dodatkowo, wszystkie wspomniane wcześniej funkcje, jak wskaźniki dostępności czy lokalizacji, będą wyświetlane we wszystkich usługach Google Workspace z których korzystają pracownicy w danej firmie. Dodatkowo pracownicy będą mogli łatwiej zarządzać swoim czasem za pomocą opcji Time Insights, która będzie widoczna tylko dla nich. Z jej pomocą każdy pracownik łatwo sprawdzi jak zarządza swoim czasem w kontekście własnych priorytetów.

Assured Controls

Zgodnie z badaniami, na które powołuje się Google, przyszłością jest tryb pracy hybrydowej. Z tego powodu firma postanowiła skupić się na wprowadzeniu rozwiązań, które ją usprawnią i uczynią łatwiejszą. Jednym z tego rodzaju rozwiązań jest nowe narzędzie bezpieczeństwa – Assured Controls wraz z rozszerzonym zasięgiem Data Regions.

Assured Controls to nowy dodatek do Google Workspace, który pozwoli organizacjom precyzyjnie kontrolować dostęp usług w chmurze. Pierwsza funkcja Assured Controls, Access Management, zostanie wprowadzona w najbliższych tygodniach w Stanach Zjednoczonych. W celu spełnienia wymogów organizacyjnych lub zgodności, wiele firm musi przestrzegać określonych parametrów dotyczących ich danych. Z pomocą funkcji obszaru danych (Data Regions) w Google Workspace użytkownicy będą w stanie to kontrolować.

W przypadku wybranych aplikacji Google Workspace klienci mogą korzystać z funkcji sterowania lokalizacją geograficzną, aby określić, gdzie znajdują się objęte dane. W ramach aktualizacji Google wprowadza rozszerzony zakres obszarów danych do indeksów użytkowników Dysku, Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji.

Frontline

Z myślą o pracownikach, którzy często znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, zostanie uruchomiony Google Workspace Frontline. Zgodnie z informacjami, to bezpieczne i pewne kanały komunikacji i współpracy między pracownikami pierwszej linii frontu a zespołami korporacyjnymi. Workspace Frontline ma zawierać w sobie zarówno aplikacje do komunikacji i współpracy, ale także wsparcie biznesowe i funkcje bezpieczeństwa, takie jak zaawansowane zarządzanie punktami końcowymi, które mają pomagać w zapewnieniu bezpieczeństwa danym firmy.

Dodatkowo Google postanowiło uprościć zespołom biznesowym możliwość tworzenia własnych aplikacji AppSheet. Pracownicy mogą to robić bezpośrednio z Arkuszy Google i Dysku, aby cyfryzować i usprawniać swoją pracę. W ten sposób Google chce zmniejszać dystans między pracownikami pierwszej linii a zespołem korporacyjnym, a jednocześnie zapewnić pracownikom bezpieczny dostęp do potrzebnych im informacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)