Google usuwa kopie zapasowe, jeśli smartfon nie jest używany

Google usuwa kopie zapasowe, jeśli smartfon nie jest używany

Google usuwa kopie zapasowe, jeśli smartfon nie jest używany
14.09.2017 13:38, aktualizacja: 15.09.2017 10:58

Dzięki funkcji tworzenia kopii zapasowej i jej późniejszego przywracania, konfigurowanie urządzenia z Androidem po przywróceniu ustawień fabrycznych stało się znacznie mniej problematyczne. Kolejną zaletą jest łatwość migrowania na inne urządzenia z Androidem. Wszystko pod warunkiem, że ze smartfonu z kopią zapasową korzystaliśmy niedawno.

Użytkownik Reddita opublikował post, w którym informuje, że Google usunęło utworzoną przez niego kopię zapasową. Proces został przeprowadzony automatycznie i bez żadnego powiadomienia ze strony Google. Cała sytuacja miała miejsce, gdy autor posta porzucił Nexusa 6P, wracając na kilka miesięcy do iPhone’a, by później znów wrócić na Androida.

Po dwóch miesiącach od wykonania kopii, w zeszłym tygodniu wspomniany użytkownik wszedł do folderu z kopią zapasową smartfonu, która znajduje się na Dysku Google, a raczej która powinna się tam znajdować. Okazało się, że w usłudze Google brakuje kopii zapasowej Nexusa 6P. Ponadto z rozmowy z supportem Dysku Google dowiedział się, że ponownie przywrócenie usuniętych danych nie jest możliwe.

350204416965830593

Dużo osób może nie wiedzieć, że usunięcie kopii zapasowej odbyło się zgodnie z regulaminem Google. Na stronie pomocy związanej z kopiami zapasowymi, znajduje się wpis informujący, że twoja kopia zapasowa pozostanie dostępna, dopóki będziesz korzystać z urządzenia. Jeśli nie będziesz używać urządzenia przez dwa tygodnie, pod kopią zapasową może pojawić się data wygaśnięcia.. Przykładowo może to być 54 dni, co zgadzałoby się z doniesieniami niezadowolonego użytkownika, który został pozbawiony kopii po około 2 miesiącach.

Wraz z wydaniem Androida 6.0, kopia zapasowa może zawierać kontakty, dane z kalendarza, zainstalowane aplikacje, historię połączeń czy wybrane ustawienia urządzenia. W związku z tym, ewentualne usunięcie kopii może sprawić, że nowe urządzenie z Androidem będziemy musieli konfigurować od zera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)