Google Wiadomości z planowaniem SMS‑ów. Niektórzy mogą już korzystać

Wiadomości Google zyskują nową funkcję, fot. Pixabay
Wiadomości Google zyskują nową funkcję, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

04.11.2020 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Wiadomości autorstwa Google, która służy do obsługi SMS-ów w smartfonach, zyskuje funkcję planowania wysyłania wiadomości. Użytkownik Twittera Sai Reddy zauważył, że w jego przypadku da się już korzystać z nowej opcji, ale XDA Developers tłumaczy, że dostępność nie jest jeszcze powszechna. Mamy najpewniej do czynienia z pierwszym etapem wdrażania, dlatego nowość nie jest jeszcze widoczna u każdego.

Warto jednak wiedzieć, jak z niej korzystać, kiedy trafi już do telefonu. Okazuje się bowiem, że Google przeniósł opcje i możliwość wskazania tematu MMS-a do dodatkowego menu, by dłuższe przyciśnięcie przycisku wysyłania wykorzystać właśnie do planowania czasu wysłania wiadomości. Na ekranie pojawia się wówczas dodatkowe menu, z poziomu którego można wskazać trzy przykładowe pory wysłania SMS-a lub samodzielnie wskazać konkretny termin, włącznie z datą.

Takie rozwiązanie nie jest może niezbędne do codziennego wysyłania SMS-ów, ale z pewnością może być przydatne. Co ważne, zaplanowana wiadomość pojawia się na czacie z daną osobą i do momentu faktycznego wysłania można jeszcze edytować, usunąć lub zrezygnować z odliczania czasu i wysłać ją w danym momencie.

Jak wynika z ustaleń XDA Developers, w kodzie najnowszej wersji APK Wiadomości rzeczywiście pojawiła się implementacja planowania wysyłania. Nieodstępność u części użytkowników może więc wynikać z trwających testów po stronie Google'a. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na aktywację nowej opcji u wszystkich.

Aplikacja Google Wiadomości na Androida jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)