Google wprowadza porównywanie plików w Dokumentach

Google wprowadza porównywanie plików w Dokumentach

Google wprowadza nową funkcję do Dokumentów
Google wprowadza nową funkcję do Dokumentów
Oskar Ziomek
12.06.2019 19:23

Do Dokumentów Google trafia porównywanie plików. Dzięki niemu użytkownik ma szansę zestawić ze sobą dwa przygotowane dokumenty, by zobaczyć raport podsumowujący różnice.

To rozwiązanie, które może się przydać szczególnie do porównywania dwóch wersji tego samego pliku (na przykład podczas negocjacji warunków umowy i analizowania jej następnych wersji) lub kolejnych iteracji rozwijanego projektu, kiedy ręczne wychwycenie różnic może nie być tak proste.

Porównanie plików w Dokumentach, źródło: Blog Google.
Porównanie plików w Dokumentach, źródło: Blog Google.

Korzystanie z nowej opcji sprowadza się tylko do kilku kliknięć, a zacząć należy od otwarcia jednego z porównywanych plików. Później trzeba zajrzeć do Narzędzi, gdzie będzie dostępna nowa opcja porównania.

Dalej należy już tylko wybrać drugi plik do zestawienia, a na koniec wprowadzić podpis, który będzie widniał przy wskazanych różnicach. W ten sposób, jeśli przy dokumencie pracowało kilka osób, będzie można łatwo sprawdzić, kto jest autorem której wersji pliku. Porównanie skutkuje utworzeniem nowego dokumentu z naniesionymi informacjami o różnicach.

Nowa opcja porównywania trafia do Dokumentów od dzisiaj, ale wdrożenie jak zwykle jest rozłożone w czasie. W efekcie część użytkowników istotnie może już teraz korzystać z porównywania, ale inni będą musieli zaczekać. W najgorszym wypadku nowość powinna trafić do Dokumentów w okresie 15 dni licząc od 25 czerwca.

Wtedy zaczyna się bowiem Zaplanowana aktualizacja, o czym więcej można przeczytać w Centrum Pomocy. W ramach ciekawostki warto przypomnieć, że jest ono stosunkowo od niedawna dostępne także w ciemnych kolorach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)