Google wprowadza wymóg informowania o tym, że Android to... Android

Google wprowadza wymóg informowania o tym, że Android to... Android
Tomek Kondrat

28.03.2014 09:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współcześnie spotykane modyfikacje Androida coraz częściej znacznie odbiegają od pierwotnego zamysłu programistów. Sense, TouchWiz czy Sony Xperia UI wyglądają i zachowują się jak odrębne systemy operacyjne, które z Google nie mają nic wspólnego. Kalifornijski gigant zaniepokojony tym faktem postanowił coś z tym fantem zrobić.

Dla przeciętnego użytkownika, który nie interesuje się techniką Android z Nexusa i chociażby HTC to dwa różne produkty. Google nie chce pozwolić na takie zamieszanie i do szeregu obwarowań, które już obowiązują producentów sprzętu, ma wkrótce dołączyć wymóg informowania o tym, że to Android jest systemem operacyjnym smartfona. Taka informacja pojawiać się ma na ekranie bootloadera tuż po uruchomieniu urządzenia.

Pierwszymi producentami, którzy zastosowali się do zaleceń Google'a są HTC i Samsung, które umieściły stosowny napis w swoich topowych smartfonach One M8 i Galaxy S5. Zdanie, które ukazuje się użytkownikom brzmi Powered by Android co w luźnym tłumaczeniu oznacza „napędzany przez Androida”. Oprócz samego napisu wyświetlane jest klasyczne logo Androida znane z T-Mobile G1, czyli pierwszego smartfonu z systemem Google. To swoisty powrót do korzeni.

Obraz

Nie ulega wątpliwości, że Google nakaże producentom używanie tego zdania w zamian za możliwość używania sklepu Google Play i innych serwisów firmy. Zapewne w niedalekiej przyszłości podobne napisy ujrzą użytkownicy telefonów od Sony, LG czy nawet mniejszych producentów, jak Alcatel.

Praktyka Google może się nie podobać, jednak ma to swoje wizerunkowe uzasadnienie, gdyż każda szanująca się firma dba o reklamę i umieszcza swoje znaki wizerunkowe gdzie tylko się da.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)