Google wycofuje z Chrome'a nowe zasady blokowania filmów z autoodtwarzaniem

Google wycofuje z Chrome'a nowe zasady blokowania filmów z autoodtwarzaniem

Google wycofuje z Chrome'a nowe zasady blokowania filmów z autoodtwarzaniem
Oskar Ziomek
16.05.2018 10:59

Ostatnie działania Google dotyczące ulepszania Chrome'a związane są przede wszystkim z blokowaniem niechcianych treści w Internecie, w tym automatycznego odtwarzania filmów z dźwiękiem. Opracowano szereg zasad, których przestrzeganie pozwoli deweloperom dostosować swoje strony do nowego podejścia w Chrome, które w przeglądarce pojawiło się wraz z wydaniem edycji 66.

Okazuje się jednak, że nowy sposób działania Web Audio API jak dotąd nie sprawdza się i powoduje więcej kłopotów niż korzyści. Teoretycznie, zgodnie z nowymi zasadami, blokowane powinny być tylko te filmy z dźwiękiem, które nie spełniają z góry ustalonych kryteriów, wkrótce dodatkowo wspomaganych obserwowaniem zwyczajów użytkownika. Wiele osób skarży się jednak, iż nowa blokada utrudnia korzystanie z webowych aplikacji i gier.

Na reakcję nie trzeba było szczególnie długo czekać. W dyskusji z użytkownikami na łamach strony poświęconej zgłaszaniu błędów w Chromium, ogłoszono, iż nowe zasady blokowania zostają z projektu wycofane, by dać deweloperom więcej czasu na dostosowanie swoich aplikacji do nowych wymagań. Funkcja ma powrócić do przeglądarki dopiero z wydaniem Chrome 70 – w październiku bieżącego roku.

Twórcy przyznają, że mogli wcześniej bardziej postarać się, by wyraźnie zasygnalizować deweloperom aplikacji i gier jak istotne są wprowadzane zmiany. Raz jeszcze przypominane są więc zasady, według których API będzie działać od października. Deweloperzy mają zatem kilka dodatkowych miesięcy, by dostosować do nich swoje aplikacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)