Google z własnymi smartwatchami. Już 9 lutego zobaczymy dwa zegarki

Google z własnymi smartwatchami. Już 9 lutego zobaczymy dwa zegarki
18.01.2017 13:49
Google z własnymi smartwatchami. Już 9 lutego zobaczymy dwa zegarki

Najwięksi fani mobilnych rozwiązań z Mountain View najbardziej pożądają sprzętu wprost od Google. To oni najczęściej sięgali po Nexusy, a teraz to oni najbardziej interesują się smartfonami z serii Pixel. Niebawem do grona ich ulubionych urządzeń mogą dołączyć smartwatche, nie jakieś tam zwykłe, ale stworzone na zlecenie Google.

Sprytne zegarki mają być stworzone przez LG, zobaczymy je już 9 lutego, a co jeszcze bardziej ucieszy miłośników mobilnej platformy Google – zadebiutują one z Android Wear 2.0. Nowa wersja systemu to między innymi większa samodzielność, zegarek w wielu czynnościach przestanie wymagać ciągłego połączenia ze smartfonem.

Na rynku mają pojawić się dwa modele – LG Watch Sport i LG Watch Style. Pierwszy zegarek nie tylko będzie oferował lepszą odporność na warunki zewnętrzne (IP68), ale także będzie po prostu wyżej w hierarchii, co najpewniej wpłynie na wyższą cenę. LG Watch Sport ma mieć 14,2mm wysokości, okrągły ekran P-OLED o przekątnej 1,38 cala i rozdzielczości 480×480 pikseli, 768 MB RAM, 4 GB na dane i akumulator o pojemności 420 mAh. Nie zabraknie sensora tętna, modułu Wi-Fi, GPS, NFS i Bluetooth oraz LTE.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Mniejszym i prawdopodobnie bardziej kobiecym wariantem będzie LG Watch Style. W najgrubszym miejscu ma on mieć 10,8 mm, a na górze znajdzie się okrągły 1,2-calowy wyświetlacz P-OLED o rozdzielczości 360×360 pikseli. Do dyspozycji dostaniemy 512 MB RAM, 4 GB pamięci i akumulator 240 mAh. Zegarek otrzymał certyfikat IP67, a także zabrakło w nim modułu GPS, NFC i sensora tętna. Nie znajdziemy w nim także modułów 3G czy LTE.

O smartwatchach wprost od Google mówi się już od dłuższego czasu. Wątpimy by ożywiły one rynek inteligentnych zegarków, mimo iż mogą być świetnym sprzętem. Jeśli więc mają odnieść jakiś sukces, nie tylko wśród miłośników Androida, to powinny być oferowane w atrakcyjnych cenach. Skończyły się jednak czasy atrakcyjnych cenowo Nexusów i możliwe, że Google zdecyduje się narzucić wysokie ceny nie tylko dla swoich nowych smartfonów, ale również i smartwatchy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)