Google z wymogiem podania adresu przez deweloperów. Ile wartościowych aplikacji zniknie ze świata Androida?

Google z wymogiem podania adresu przez deweloperów. Ile wartościowych aplikacji zniknie ze świata Androida?
Tomek Kondrat

18.09.2014 20:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wprowadziło zmiany, które dotkną znakomitą większość deweloperów tworzących aplikacje na Androida. Ci z programistów, którzy zdecydowali się na sprzedaż aplikacji lub funkcji, które aktywują się po zakupie wewnątrz aplikacji (in-app-purchases), będą musieli dodać informację o adresie korespondencyjnym do konta Google Play. Zmiany muszą zostać dokonane do 30 września. W przeciwnym wypadku firma z Mountain View może usunąć wspomniane aplikacje ze sklepu Google Play.

Wszyscy programiści otrzymali wiadomość o następującej treści, która pojawiła się w panelu deweloperskim:

Obraz

Dodaj adres korespondencyjny. Począwszy od 30 września 2014, będziesz musiał dodać adres kontaktowy do strony ustawień. Po dodaniu adresu wszyscy użytkownicy Google Play będą mieli do niego wgląd na ekranie informacji o aplikacji. Jeśli adres korespondencyjny ulegnie zmianie, upewnij się, że informacje zostały zaktualizowane. Jeżeli posiadasz w ofercie aplikacje płatne lub z opcją zakupu, wprowadzenie adresu jest koniecznością. W przypadku niezastosowania się do nowego regulaminu, aplikacje mogą zostać usunięte.

Jest to spora zmiana, która dotknie zwłaszcza programistów, którzy nie pracują w dużych firmach. Dla większości deweloperów ujawnienie adresu korespondencyjnego nie powinno jednak stanowić problemu.

Google zdecydowało się na dość dziwny sposób powiadomienia deweloperów o zmianach w regulaminie. Informacja pojawiła się jako monit na koncie deweloperskim, zamiast zostać wysłana jako wiadomość e-mail. Zmiana w regulaminie może zaowocować zmniejszeniem liczby mało wartościowych płatnych aplikacji, których autorzy mogą decydować się na zmianę na wersję bezpłatną lub opuszczenie sceny.

Już za niecałe dwa tygodnie przekonamy się ile z wartościowych aplikacji, których autorzy zniknęli ze sceny deweloperskiej systemu Android, zostanie usunięta ze sklepu Google Play. Miejmy nadzieje, że Google nie będzie aż tak radykalne w swojej polityce i powiadomi programistów poprzez e-mail o koniecznych zmianach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)