Google zaprasza kibiców na wirtualny spacer po arenach mundialu

Google zaprasza kibiców na wirtualny spacer po arenach mundialu

Google zaprasza kibiców na wirtualny spacer po arenach mundialu
Tomek Kondrat
05.06.2014 15:26, aktualizacja: 05.06.2014 15:40

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zbliżają się nieuchronnie. Wielu kibiców nie będzie miało jednak okazji, aby polecieć do Brazylii i delektować się pięknem futbolu. Dla tych, którzy preferują siedzenie fotelu od tańczenia samby, Google przygotowało nie lada gratkę. Serwis Google Street View umożliwia odwiedzenie wszystkich 12 aren zbliżającego się mundialu.

Oprócz panoramicznego zdjęcia stadionu, kibice mają okazję, aby dowiedzieć się więcej na temat areny mistrzostw. Przykładowo Arena de Sao Paulo jest zwana Areną Koryntian, posiada 65 tysięcy miejsc i będzie gościła zawodników sześciokrotnie. Uroki piłkarskich obiektów to nie wszystko. Google zadbało również o to, aby pokazać malowane ulice Brazylii. Siedząc wygodnie w fotelu, można poczuć się jak w jednym z brazylijskich miast. Obrazy z kraju kawy nie są jedynymi dodanymi przez kalifornijskiego giganta. Możliwe jest także zachwycanie się pięknem Peru, Chile, Kolumbii oraz Meksyku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kibice, którzy jednak wybiorą się do Brazylii, będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego serwisu Google Transit, który sam zadba o to, aby wskazać jak najwygodniejszą drogę do wybranego miejsca. Ponadto możliwe będzie przemierzanie ponad 100 obiektów z wykorzystaniem map wewnątrz budynków.

Jakby tego było mało, Google dodało możliwość dodania terminarza Mistrzostw Świata do kalendarza Google. Aby nie przegapić terminu żadnego meczu należy udać się na stronę Kalendarza Google i w sekcji „Inne kalendarze” kliknąć na rozwijane menu, po czym na „Dodaj wg adresów URL”. W okienku należy wkleić następujący link:

https://www.google.com/calendar/feeds/vdmtdcektajkqjk51vvda4ni4k%40group.calendar.google.com/public/basicPo zatwierdzeniu zmian i zaznaczeniu kalendarza, żaden mecz nie umknie naszej uwadze. Kibice, zarówno Ci w domach, jak i na stadionach są dzięki Google dużo lepiej przygotowani do śledzenia poczynań najlepszych zawodników świata.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)