Google zepsuło aplikację do SMS-ów. Wycofuje wadliwą aktualizację

Google zepsuło aplikację do SMS‑ów. Wycofuje wadliwą aktualizację

fot. Jayana Rashintha/Unsplash
fot. Jayana Rashintha/Unsplash
11.12.2020 16:03

Doszło do fatalnej pomyłki ze strony Google. Firma rozesłała kłopotliwą aktualizację. Uniemożliwia ona normalne korzystanie z aplikacji SMS.

Winowajcą jest tutaj wadliwa aplikacja zwana "Usługi Operatora". Dzięki niej telefon jest w stanie łączyć się z sieciami komórkowymi, aby wysyłać wiadomości tekstowe, głosowe i wideo itp.

Jest to także kanał, którym firma Google rozsyła aktualizacje dotyczące nowych funkcji systemu RCS, czyli ulepszonego następcy SMS-ów.

Niestety przy nowym uaktualnieniu Usług Operatora (wersja 50) doszło do poważnego błędu. Właściciele wielu smartfonów, w tym marki Samsung, OnePlus, LG, Motorola i TCL zaczęli skarżyć się na to, że nie mogą wysyłać ani odbierać SMS-ów.

Carrier Services to domyślnie zainstalowana aplikacja, którą pobrano łącznie miliard razy, a więc problem jest poważny. Android Police podaje, że Google zaczęło w tej sprawie interweniować. Niektórzy użytkownicy zostali przestawieni na poprzednią, poprawnie działającą wersję aplikacji Usługi Operatora (v48).

Aby zobaczyć, czy mamy poprawnie działającą aplikację "Usługi Operatora", należy przejść do sklepu Play i popatrzeć na sekcję "dodatkowe informacje". Powinno tam widnieć oznaczenie "48.0.343154920-carrierservices_V48E_RC02".

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

fot. dobreprogramy.pl, Jakub Krawczyński

Można ewentualnie znaleźć tę aplikację z poziomu wyszukiwania w telefonie. Wtedy po wpisaniu "Usługi Operatora" trzeba stuknąć i przytrzymać dłużej w ikonkę, a następnie - jeśli widnieje w opisie wersja 50, trzeba wybrać opcję "odinstaluj aktualizacje".

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)