Google zepsuło aplikację do SMS-ów. Wycofuje wadliwą aktualizację

Strona głównaGoogle zepsuło aplikację do SMS-ów. Wycofuje wadliwą aktualizację
11.12.2020 16:03
fot. Jayana Rashintha/Unsplash
fot. Jayana Rashintha/Unsplash

Doszło do fatalnej pomyłki ze strony Google. Firma rozesłała kłopotliwą aktualizację. Uniemożliwia ona normalne korzystanie z aplikacji SMS.

bECSusKZ

Winowajcą jest tutaj wadliwa aplikacja zwana "Usługi Operatora". Dzięki niej telefon jest w stanie łączyć się z sieciami komórkowymi, aby wysyłać wiadomości tekstowe, głosowe i wideo itp.

Jest to także kanał, którym firma Google rozsyła aktualizacje dotyczące nowych funkcji systemu RCS, czyli ulepszonego następcy SMS-ów.

Niestety przy nowym uaktualnieniu Usług Operatora (wersja 50) doszło do poważnego błędu. Właściciele wielu smartfonów, w tym marki Samsung, OnePlus, LG, Motorola i TCL zaczęli skarżyć się na to, że nie mogą wysyłać ani odbierać SMS-ów.

Carrier Services to domyślnie zainstalowana aplikacja, którą pobrano łącznie miliard razy, a więc problem jest poważny. Android Police podaje, że Google zaczęło w tej sprawie interweniować. Niektórzy użytkownicy zostali przestawieni na poprzednią, poprawnie działającą wersję aplikacji Usługi Operatora (v48).

bECSusLb

Aby zobaczyć, czy mamy poprawnie działającą aplikację "Usługi Operatora", należy przejść do sklepu Play i popatrzeć na sekcję "dodatkowe informacje". Powinno tam widnieć oznaczenie "48.0.343154920-carrierservices_V48E_RC02".

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

fot. dobreprogramy.pl, Jakub Krawczyński

Można ewentualnie znaleźć tę aplikację z poziomu wyszukiwania w telefonie. Wtedy po wpisaniu "Usługi Operatora" trzeba stuknąć i przytrzymać dłużej w ikonkę, a następnie - jeśli widnieje w opisie wersja 50, trzeba wybrać opcję "odinstaluj aktualizacje".

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bECSusLX