Google zmieni swoje logo?

Google zmieni swoje logo?

Wojciech Cybulski
30.12.2009 14:27

Po ponad 10 latach posługiwania się jednym i tym samym znakiem graficznym Google przygotowuje się do odświeżenia swojego logo - nowe ma mieć cieplejsze kolory i będzie pozbawione cienia.

Google jest jedną z największych na świecie korporacji o zasięgu globalnym, toteż każda, nawet niewielka zmiana jej rozpoznawalnego symbolu graficznego budzi duże emocje. Po raz ostatni Google zmodyfikowało swoje logo w 1999 r. rezygnując z nieco przestarzałego, pisanego pogrubioną czcionką logotypu. Od tego czasu korporacja przeprowadzała wiele eksperymentów poszukując idealnego wyglądu swojego symbolu graficznego i wszystko wskazuje na to, że zdecydowała się już na konkretny wariant nowego symbolu firmy.

Odświeżone logo znajdziemy m.in. w usługach Advertising Professionals Search oraz w przeznaczonym do umieszczenia na własnej stronie dodatku Translate. Obecnie różnice między logotypami stanowi brak cienia, dopisku "TM" oraz zastosowanie bardziej żywych kolorów. Trzeba przy tym wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to jeszcze oficjalny projekt nowego logo, toteż mogą w nim jeszcze zajść pewnie niewielkie zmiany. Przewiduje się, że odświeżony symbol graficzny zostanie oficjalnie przyjęty przez korporację na początku przyszłego roku.

Warto także wspomnieć, że Google od czasu do czasu modyfikuje logo wyświetlające się w jej internetowej wyszukiwarce. Okazją do zmian są ważne, globalne wydarzenia, rocznice i święta państwowe. Zbieraniem i katalogowaniem tej niecodziennej twórczość Googlersów zajmuje się m.in. serwis DoodleWatch. Posiada on w swojej rozbudowanej bazie także grafiki zawierające nasze narodowe akcenty, które przygotowuje polski oddział Google. Zmienione logo Google wyświetlało się już polskim Internautom przy okazji Święta Niepodległości, Dnia Dziecka czy Dnia Edukacji Narodowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)