Google znacznie zwiększyło górny limit cen aplikacji w sklepie Play

Google znacznie zwiększyło górny limit cen aplikacji w sklepie Play

Google znacznie zwiększyło górny limit cen aplikacji w sklepie Play
Redakcja
28.10.2015 09:57

Niewielkie ceny aplikacji mobilnych zachęcają użytkowników do ich zakupu, podobnie zresztą jak mikropłatności, jakie możemy znaleźć w wielu grach. Nie oznacza to jednak, że na rynku brakuje droższych programów. Google dokonało właśnie zmian w swojej tabeli limitów przeznaczonej dla deweloperów i programy mogą być znacznie droższe.

Na oficjalnej stronie pomocy dla programistów tworzących aplikacje umieszczane w sklepie Google Play znajdziemy dokładne informacje dotyczące dostępności bezpłatnych i płatnych aplikacji w każdym z obsługiwanych krajów. Dzięki temu autorzy programów wiedzą, gdzie mogą sprzedawać swoje dzieła, a gdzie powinni przygotować się jedynie na darmową dystrybucję. Strony pomocy zawierają także bardzo istotne informacje dotyczące wykorzystywanej waluty i przedziału cenowego, w jakim mogą znaleźć się aplikacje.

Obraz

Pierwsze zmiany zauważono jeszcze wczoraj i dotyczyły one zwiększenia limitu w Stanach Zjednoczonych z 200 do maksymalnie 400 dolarów za aplikację. Jak się jednak okazało, Google wprowadziło znaczne zmiany także i dla innych krajów. W przypadku Polski aplikacje mogą obecnie kosztować od 2,99 zł do maksymalnie aż 1337 zł. Tak wysoki limit może się wydawać w przypadku urządzeń mobilnych zupełnie niepotrzebny, ale czy ma to aż takie znaczenie? Gry mobilne potrafią kosztować już niemalże tyle samo, co ich desktopowe odpowiedniki. Jeżeli doliczymy do tego ułatwiające (a w niektórych przypadkach wręcz umożliwiające) rozrywkę mikropłatności, to okazuje się, że niektóre osoby wydają na nie znacznie więcej, niż na odpowiedniki dla PC.

Zwiększenie limitów może oznaczać, że Google zamierza zachęcić także producentów bardziej zaawansowanego i kosztownego oprogramowania do tworzenia takowych programów dla Androida. W takiej sytuacji zasadne wydaje się pytanie o sens używania skomplikowanych aplikacji na stosunkowo niewielkich urządzeniach z ekranami dotykowymi. Oczywiście wprowadzone zmiany nie oznaczają, że aktualnie dostępne programy podrożeją – ich ceny nie powinny ulec zmianie, taka sytuacja może mieć miejsce jedynie w przypadku korekt związanych z kursem walut.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)