GoPro chce podbić VR: prezentuje kamerę Omni i nowy serwis internetowy

GoPro chce podbić VR: prezentuje kamerę Omni i nowy serwis internetowy

GoPro chce podbić VR: prezentuje kamerę Omni i nowy serwis internetowy
18.04.2016 15:01, aktualizacja: 05.05.2016 14:31

GoPro nie musi się martwić o swoją pozycje na rynku kamer dla aktywnych. Firma pracuje jednak nad rozwojem także w nieco innym kierunku – chce partycypować w kwitnącym rynku urządzeń VR. Dziś wiadomo już co ma w tej kwestii do zaoferowania: oprócz kamer, GoPro uruchomiło także nowy serwis.

Wkrótce do sprzedaż trafi urządzenie Omni. Jest to konstrukcja, na którą składa się sześć kamer Hero4 zamontowanych na metalowej ramie w kształcie sześcianu. Każda z kamer obejmuje jedną ze stron, przez co Omni VR ma sobie świetnie dać radę z nagrywaniem filmów w panoramie sferycznej. Układ zsynchronizowanych kamer Hero4 ma pozwalać na nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K.

GoPro VR: Tahiti Surf with Anthony Walsh and Matahi Drollet

Udostępnione zostały już także pierwsze próbki tego, jak nagrywa Omni: dostępny na YouTube film najlepiej obejrzeć w goglach VR, jednak nawet bez nich łatwo zauważyć żywą kolorystykę, z którą rzadko mamy do czynienia w przypadku filmów w panoramie sferycznej. Sprzedaż Omni rozpocznie się jeszcze dzisiaj w sklepie GoPro. Niestety cena wyniesie aż 5 tys. dolarów.

Obraz

Wraz z ekspansją GoPro na rynek wirtualnej rzeczywistości, zaprezentowano także nowy serwis oparty o odtwarzacz Kolor Eyes. Pod adresem vr.gopro.com dostępna jest już strona, na której użytkownicy mogą wymieniać się nagraniami z kamer VR GoPro. W ten sposób firma chce stworzyć swojego rodzaju społeczność, która oczywiście będzie także stanowić bazę klientów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)