Gothic II: Dzieje Khorinis – polski profesjonalny dodatek do Gothica

Gothic II: Dzieje Khorinis – polski profesjonalny dodatek do Gothica
28.06.2017 12:59
Gothic II: Dzieje Khorinis – polski profesjonalny dodatek do Gothica
Przemysław Chrzempka
Przemysław Chrzempka

Gothic II: Dzieje Khorinis to ciekawie zapowiadający się fanowski projekt dodatku do Gothic II tworzony przez studio SoulFire. W całym przedsięwzięciu bierze udział wielu polskich aktorów, między innymi: Adam Bauman (Diego, Lares, Gomez), Tomasz Marzecki (Xardas, Saturas, Corristo), których głosy z pewnością przypomną nam stare dobre czasy serii Gothic. Większość z nich bierze udział w projekcie w ramach wolontariatu, nie czerpiąc żadnych korzyści finansowych ze swojej ciężkiej pracy. Data premiery Gothic II: Dzieje Khorinis nie jest jeszcze znana, ale tytuł będzie dostępny do pobrania zupełnie za darmo.

Akcja dodatku do Gothica II będzie miała miejsce rok przed powstaniem magicznej bariery stworzonej wokół Górniczej Doliny, tzn. 11 lat przed wydarzeniami z Gothic I. Rozszerzenie podzielone jest na dwie części. Pierwsza z nich to nowa wyspa Vaduz stanowiąca ważny ośrodek handlowy, wydobywczy oraz rolniczy w całej Myrtanie, a druga to już tytułowe Khorinis. Twórcy zapewniają, że jeżeli chodzi o fabułę, dodatek ma być pod względem wielkości podobny do Gothic II, wraz zachowaniem dbałości o zgodność z sagą.

W Dziejach Khorinis nie zobaczymy naszego ukochanego bohatera „bezimiennego”, ponieważ twórcy nie uzyskali prawa do pokazania go w nowej historii. W dodatku wcielimy się w bohatera imieniem Lars, którego całe życie gwałtownie się zmieni za sprawą tajemniczych zdarzeń. Gracz będzie mógł dołączyć do jednej z gildii, od której zależeć będzie jak potoczy się dalsza fabuła. W grze spotkamy wielu bohaterów z sagi Gothic, poznamy ich historię i poglądy sprzed czasów powstania magicznej bariery.

Twórcy gry zamieścili krótki film na Youtube, w którym odpowiadają na pytania od fanów (Q&A).

Z powyższego filmu można wywnioskować, że polski dubbing będzie stał na najwyższym poziomie i nie będzie to jedno z tych krótkich DLC wydawanych przez niektórych producentów gier, za które trzeba zapłacić krocie, a w zamian dostajemy kilka krótkich misji, czy też nową grywalną klasę.

Dodatek Dzieje Khorinis to ciekawy pomysł, mający spory potencjał tym bardziej, że jest to skłon w stronę polskich fanów serii. Warto odwiedzić stronę główną Gothic II: Dzieje Khorinis, na której możemy znaleźć najnowsze informacje dotyczące gry i prac z nią związanych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)