Gracze Pokémon GO narażeni na napaści, a nawet znajdowanie zwłok zamiast pokemonów

Gracze Pokémon GO narażeni na napaści, a nawet znajdowanie zwłok zamiast pokemonów
11.07.2016 12:41
Gracze Pokémon GO narażeni na napaści, a nawet znajdowanie zwłok zamiast pokemonów

Pokémon GO mimo iż pojawiło się oficjalnie tylko w kilku krajach, to trafiło na smartfony milionów osób z całego świata. Produkcja szybko zdobyła ogromną popularność, powodując, że multum osób wyszło na ulice by łapać nowe Pokemony. Niestety, nie dla wszystkich opuszczenie domu okazało się być szczęśliwym.

Nowa produkcja o Kieszonkowych Potworach korzysta z rozszerzonej rzeczywistości. W celu złapania Pokemona musimy wyjść z domu i udać się w odpowiednie miejsce, przykładowo w okolicach zbiorników wodnych znajdziemy wodne Pokemony. To właśnie takiego Pokemona chciała złapać nastolatka z Riverton.

Shayla Wiggins postanowiła, że w piątek rano uda się nad rzekę i złapie wymarzonego Pokemona. Zamiast powiększenia swojej kolekcji o kolejnego Kieszonkowego Potwora, młoda kobieta znalazła martwego mężczyznę, którego ciało unosiło się na wodzie. Nastolatka od razu powiadomiła policję. Obecne dowody wskazują, że prawdopodobnie był to wypadek, a nie morderstwo. Shayla Wiggins dodała, że ma zamiar ponownie udać się na rzekę, w końcu musi zdobyć wodnego Pokemona.

Znalezienie zwłok nie jest jednak najgorszym, co może przytrafić się graczom w Pokémon GO. Mogą stać się ofiarą napadu. Policja stanu Missouri w USA wydała oświadczenie na swoim profilu na Facebooku, że doszło do serii napadów na graczy Pokémon GO. Osoby zostały zlokalizowane z własnej winy, udostępniły one w grze swoją lokalizację. Napastnik dobrze wiedział gdzie znajduje się ofiara i mógł ją zaatakować w miejscu, gdzie nie było żadnych świadków.

Podobne sytuacje mogą mieć miejsce także w Polsce. Należy więc zachować ostrożność podczas udostępniania swojej lokalizacji. Nie chodzi wyłącznie o Pokémon GO, ale także o inne produkcje tego typu. Bezpieczny plik .apk Pokémon GO znajdziecie w naszym repozytorium. Pamiętajcie, uważajcie komu udostępniacie swoją lokalizację.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)