Gracze Rocket League, uważajcie na język i nowy system kar

Gracze Rocket League, uważajcie na język i nowy system kar

Gracze Rocket League, uważajcie na język i nowy system kar
Przemysław Chrzempka
09.08.2017 17:39, aktualizacja: 10.08.2017 14:35

Rocket League to kontynuacja zręcznościowej gry Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars wydanej na konsolę PS3 przez tych samych twórców, tzn. Psyonix . W grze siadamy za kierownicą futurystycznych pojazdów, z pomocą których rywalizujemy z innymi graczami w jedynych w swoim rodzaju meczach piłki nożnej. Dwie drużyny składające się z maksymalnie 4 graczy mają za zadanie umieścić piłkę w bramce przeciwników. Zasady rozgrywki przypominają w pewnym stopniu reguły futbolu. Rocket League oferuje szeroki wachlarz możliwości w zakresie wizualnego tuningu naszego pojazdu. Warto wspomnieć, że w grze nie występują klasy ani poziomy dające nam przewagę nad innymi, liczą się tylko umiejętności. Możemy wybierać spośród wielu rodzajów i kolorów: karoserii, naklejek, lakieru, kół, dopalaczy itd. Mecze przebiegają na różnych mapach/arenach różniących się oprawą graficzną, na których znajdują się efektowne przeszkody w postaci np. ramp. Każdy samochód wyposażony jest w dopalacz, umożliwiający nam mocniejsze uderzenie w piłkę, czy wyprzedzenie przeciwnika w stylu przypominającym Szybkich i Wściekłych. Gra oferuje wiele trybów rozgrywki zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla wieloosobowej zabawy. Rocket League zyskało dużą popularność dzięki przyjemnemu i mocno zręcznościowemu gameplayowi oraz dużym możliwościom tuningu wizualnego. „Rockety” dostępne są na platformach PC, PS4 oraz XONE.

OMG It Has Everything Trailer - Rocket League

System banów stanowi pewien filar rozgrywek wieloosobowych w wielu grach online, jak np. LoL, Dota 2, WoW, CS:GO, itp. Wielu z nas doświadczyło tego, jak niesamowicie denerwujące potrafią być gry komputerowe, lecz zazwyczaj to nie w nich tkwi problem, lecz właśnie w graczach uczestniczących z nami w rozgrywce. Cały dobry humor może zostać zachwiany przez brak kultury we współzawodnictwie czy oszukiwanie. Oczywiście przeważnie istnieje możliwość wyciszenia graczy, ale przecież nie o to chodzi w grach online. Dlatego Rocket League już w tym tygodniu ma w planach usprawnić system karania graczy.

Ze strony producenta możemy wyczytać, że nowy system będzie automatycznie banował graczy za napisanie określonych wyrazów, zarówno obelg, jak i tych o zabarwieniu/charakterze rasistowskim. Na liście, póki co znajduje się 20 słów, za które możecie otrzymać bana – ta liczba z czasem ma się powiększać. Kary będą rozdawane według następującego schematu:

pierwszy ban – ograniczy możliwość grania online przez 24hdrugi ban – ograniczy możliwość grania online przez 72htrzeci ban – ograniczy możliwość grania przez 7 dniczwarty ban – PERM

Wszystko wygląda na to, że twórcy Rocket League, coraz to poważniej podchodzą do sprawy wulgarnych graczy. Ciekawe, czy system wyewoluuje do takiego stopnia, że nawet zastępowanie poszczególnych liter znakami (np. b!tch), czy używanie skrótów ( np. fck u) spowoduje otrzymanie kary.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)