Groupy pogrupuje okna, zupełnie jak karty w przeglądarce

Groupy pogrupuje okna, zupełnie jak karty w przeglądarce

Groupy pogrupuje okna, zupełnie jak karty w przeglądarce
13.12.2017 14:29

Ogromna popularność przeglądarek z kartami wyraźnie pokazuje, że ten sposób pracy z wieloma stronami się sprawdza. Niektórzy marzą o tym, by móc tak grupować też okna. W niektórych Linuksowych środowiskach takie cuda były możliwe 15 lat temu (Fluxbox, FVWM), a na Windowsie można skorzystać ze świeżo wydanego programu Groupy, dostępnego dla Windowsów 7, 8 i 10.

Groupy to najnowszy produkt firmy StarDock, producenta programów modyfikujących wygląd i zachowanie Widnowsa. Groupy pozwala grupować okna różnych programów, by zachowywały się niemal identycznie, jak karty w przeglądarce.

Groupy: Organize Windows with Grouped Tabs

Groupy daje dość szerokie możliwości i znacznie ułatwia pracę z wieloma oknami. Twórcy zadbali o możliwość przeciągania i upuszczania okien między grupami i wygodne zarządzanie nimi. Można skorzystać z wielu usprawnień, łącznie z automatycznym grupowaniem okien jednego programu i podglądem okien w grupie po najechaniu kursorem na jego kartę. Obsługa Groupy nie sprawi problemów nikomu, kto wcześniej korzystał z przeglądarki z kartami.

By połączyć okna w grupę, wystarczy przeciągnąć jedno z nich na górną część obramowania drugiego. Karty zostaną pokazane automatycznie. Jeśli nie chcemy, by okna zostały połączone, wystarczy przytrzymać Shift podczas przeciągania. Można też zmienić działanie skrótów i na przykład łączyć okna w grupy tylko kiedy klawisz modyfikujący jest wciśnięty. W ustawieniach można też zmienić kolory aktywnych i nieaktywnych kart lub dopasować je do schematu systemu.

Nad podobnym rozwiązaniem pracuje Microsoft i zapewne doczekamy się go w Windowsie 10. Groupy ma jednak tę przewagę, że działa już teraz, także na starszych systemach. Ponadto w Windowsie 10 grupowanie ma być na początku dostępne tylko dla aplikacji UWP, Groupy zaś może spinać razem dowolne okna.

Obraz

Wersję próbną Groupy znajdziecie w naszej bazie programów. Można z niej korzystać przez 30 dni, pełna wersja kosztuje 10 dolarów. Program wchodzi też w skład pakietu Object Desktop.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)