Gry ze Sklepu Windows nie są nietykalne. Piraci złamali zabezpieczenia

Gry ze Sklepu Windows nie są nietykalne. Piraci złamali zabezpieczenia16.02.2018 13:57
Gry ze Sklepu Windows nie są nietykalne. Piraci złamali zabezpieczenia

Piraci łamiący zabezpieczenia gier, ogłosili kolejny sukces. Udało się obejść zabezpieczenia gry dostępnej w Windows Store, a więc aplikacji Universal Windows Platform. Gra nie jest może hitem, ale obejście zabezpieczeń UWP i 5 warstw DRM w pakiecie warte jest odnotowania.

Złamana gra to Zoo Tycoon Ultimate Animal Collection dla Xboksa i Windowsa 10, kosztująca 29 dolarów, chyba że ktoś płaci za Xbox Game Pass. Chroniły jej zabezpieczenia Microsoftu, a także kilka innych, w tym system ochrony gier Arxan (konkurent Denuvo). Niestety nie została usunięta zbędna już maszyna wirtualna, która może spowalniać grę.

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection Trailer

Grupa CODEX, odpowiedzialna za ten zabieg, poradziła sobie także z blokadami sklepu, Xbox Live, UWP i EAppX (szyfrowaniem pakietów aplikacji dla Windowsa). Gra bez problemu ruszy na Windowsie 10 (1607 i nowszych), ale należy odciąć jej dostęp do Internetu.

torrentfreak.com
torrentfreak.com

Universal Windows Platform powstała, by można było produkować aplikacje dla różnych urządzeń z Windowsem 10 (PC, tablet, telefon, Xbox, HoloLens, Surface Hub) korzystając z jednego zestawu API. Korzyści dla użytkowników jest sporo, ale niektórzy narzekają na nadmierną kontrolę Microsoftu. Aplikacje muszą bowiem być dostępne w sklepie Windows Store, a od sprzedaży pobierana jest prowizja.

Złamanie gry dostępnej jako aplikacja uniwersalna ma o wiele szersze konsekwencje, niż tylko dostępność tytułu za darmo. Pierwsza złamana gra w formacie UWP jest zwiastunem wolności aplikacji uniwersalnych. Nie wiadomo jednak, czy zabezpieczenia nie zostały wyłączone dzięki luce w tej konkretnej produkcji i czy jest ona reprezentatywnym przykładem gry ze sklepu Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)