Gry ze Sklepu Windows nie są nietykalne. Piraci złamali zabezpieczenia

Gry ze Sklepu Windows nie są nietykalne. Piraci złamali zabezpieczenia

Gry ze Sklepu Windows nie są nietykalne. Piraci złamali zabezpieczenia
16.02.2018 13:57, aktualizacja: 16.02.2018 14:50

Piraci łamiący zabezpieczenia gier, ogłosili kolejny sukces. Udało się obejść zabezpieczenia gry dostępnej w Windows Store, a więc aplikacji Universal Windows Platform. Gra nie jest może hitem, ale obejście zabezpieczeń UWP i 5 warstw DRM w pakiecie warte jest odnotowania.

Złamana gra to Zoo Tycoon Ultimate Animal Collection dla Xboksa i Windowsa 10, kosztująca 29 dolarów, chyba że ktoś płaci za Xbox Game Pass. Chroniły jej zabezpieczenia Microsoftu, a także kilka innych, w tym system ochrony gier Arxan (konkurent Denuvo). Niestety nie została usunięta zbędna już maszyna wirtualna, która może spowalniać grę.

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection Trailer

Grupa CODEX, odpowiedzialna za ten zabieg, poradziła sobie także z blokadami sklepu, Xbox Live, UWP i EAppX (szyfrowaniem pakietów aplikacji dla Windowsa). Gra bez problemu ruszy na Windowsie 10 (1607 i nowszych), ale należy odciąć jej dostęp do Internetu.

torrentfreak.com
torrentfreak.com

Universal Windows Platform powstała, by można było produkować aplikacje dla różnych urządzeń z Windowsem 10 (PC, tablet, telefon, Xbox, HoloLens, Surface Hub) korzystając z jednego zestawu API. Korzyści dla użytkowników jest sporo, ale niektórzy narzekają na nadmierną kontrolę Microsoftu. Aplikacje muszą bowiem być dostępne w sklepie Windows Store, a od sprzedaży pobierana jest prowizja.

Złamanie gry dostępnej jako aplikacja uniwersalna ma o wiele szersze konsekwencje, niż tylko dostępność tytułu za darmo. Pierwsza złamana gra w formacie UWP jest zwiastunem wolności aplikacji uniwersalnych. Nie wiadomo jednak, czy zabezpieczenia nie zostały wyłączone dzięki luce w tej konkretnej produkcji i czy jest ona reprezentatywnym przykładem gry ze sklepu Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)