Haiku R1/Alpha 2 wydany

Haiku R1/Alpha 2 wydany

Wojciech Cybulski
10.05.2010 18:41

Zespół Haiku Project udostępnił kolejną wersję rozwijanego przez siebie systemu operacyjnego Haiku oznaczoną jako R1/Alpha 2. Twórcy podkreślają, że jest to wydanie stabilne i stanowi ważny krok milowy na drodze do udostępnienia wersji Release 1.

Haiku jest rozwijanym od 9 lat klonem systemu operacyjnego BeOS, mającym umożliwić działanie programów i sprzętu dedykowanego dla tego systemu operacyjnego w wersji R5. Haiku ma niskie wymagania sprzętowe i wspiera wiele współczesnych technologii takich jak USB, SATA czy bezprzewodowe karty sieciowe. Wśród wielu zmian wprowadzonych do systemu warto wymienić wsparcie dla WiFi z szyfrowaniem WEP, dodanie bazującej na silniku Webkit przeglądarki internetowej WebPositive, poprawki podnoszące wydajność pamięci masowych podłączonych przez USB, domyślnie włączone ACPI i liczne poprawki zwiększające ogólną wydajność systemu. Zgodnie z opracowaną mapą drogową twórcy skupią się teraz na wydaniu Alpha 3, które będzie ostatnią wersją poprzedzającą wydanie Haiku Release 1.

Haiku R1/Alpha 2 można pobrać ze strony projektu. Minimalna konfiguracja sprzętowa obejmuje procesor Pentium III, 256 MB RAM i 2 GB wolnego miejsca na dysku. Twórcy zapewniają równocześnie, że Haiku potrafi wykorzystać moc nowoczesnych maszyn wyposażonych w wielordzeniowe procesory.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)