HALO — wielozadaniowość dla Androida

HALO — wielozadaniowość dla Androida

11.06.2013 12:46, aktualizacja: 11.06.2013 14:44

Grupa znana jako Paranoid Android od dłuższego czasu pracowała nad rozszerzeniem Androida, które zapewniłoby możliwość pracy, jakby system był wielozadaniowy. Efektem jest projekt HALO.

HALO jawi się użytkownikowi jako kółko z boku ekranu. Z tego pola, inspirowanego elementami Facebook Home, można „wyciągnąć” powiadomienia i przejść od razu do aplikacji, w której możemy na nie zareagować (przeczytać maila, odpowiedzieć na wiadomość i tak dalej). Na pasku powiadomień podświetlone zostanie wybrane powiadomienie, między aplikacjami „domagającymi się uwagi” można przechodzić gestem, a w czasie tych czynności program działający w tle nie zostanie zatrzymany. Nie stracimy więc postępu pracy, nie przeładuje się strona w przeglądarce czy nie zatrzyma odtwarzanie filmu.

Paranoid Android's HALO - Overview

Twórcy rozszerzenia starali się, aby jak najlepiej było one dopasowane do Androida i w miarę możliwości wyglądało, jak część systemu. W zeszłym tygodniu udostępniona została beta HALO, którą uznali za „dostatecznie dobrą”, mimo wielu niedoróbek (brak wsparcia dla TabletUI i PIE), aby pokazać ją światu. Najważniejsze jest to, że po instalacji bety HALO podobno nie wzrasta zużycie baterii. Kod źródłowy trafił właśnie na GitHub, możemy więc spodziewać się, że niebawem pojawią się kolejne, nie tylko „gotowane” przez ekipę Paranoid Android ROM-y wykorzystujące jego możliwości.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na Google+. Można także wypróbować część funkcji za pomocą aplikacji HALO (to nie to samo, co rozszerzenie systemu), ale należy pamiętać, że powstała ona dla Paranoid Android i nie na każdym systemie będzie działać prawidłowo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)