Hangouts On Air — transmisja na żywo na Google+ dla każdego

Hangouts On Air — transmisja na żywo na Google+ dla każdego

07.05.2012 16:36

W zeszłym roku Google wprowadził możliwość transmisji na żywo w ramach czatu wideo — Google Hangouts (Spotkania) — dla wybranych użytkowników. Dzięki temu wybrani użytkownicy serwisu społecznościowego firmy Google mieli możliwość transmitowania wykładów, koncertów, porodu, treningu czy lekcji gotowania do szerokiej publiczności z całego świata. Okazało się, że użytkownicy znaleźli mnóstwo sposobów na kreatywne wykorzystanie takiej formy czatu, co skłoniło Google do włączenia tej funkcji dla wszystkich użytkowników na świecie.

Transmisja jest dostępna publicznie z poziomu strumienia na Google+, kanału YouTube lub własnej strony użytkownika. Prowadzący widzi ile osób go w danej chwili ogląda i ma możliwość nagrania i ponownego udostępnienia swojego programu na żywo. Oczywiście dla oglądających też wprowadzone zostały zmiany — na stronie spotkań już wkrótce będzie można zobaczyć listę publicznych wydarzeń, które są aktualnie transmitowane. Ponieważ przedsięwzięcie będzie wymagało sporych zasobów i mocy obliczeniowej, podobnie jak inne usługi Google'a, będzie włączany stopniowo.

W oczekiwaniu na wprowadzenie usługi w Polsce warto rzucić okiem na spotkania, które już miały miejsce. Na blogu Google'a znajduje się krótka lista tych najciekawszych: spotkanie z prezydentem Barackiem Obamą, koncerty na żywo, spotkania z celebrytami, lekcje gotowania, wykłady o zmianach klimatu i wiele innych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)