HBO Go będzie weryfikować użytkowników. Zbyt wiele osób oszukuje

HBO Go będzie weryfikować użytkowników. Zbyt wiele osób oszukuje

HBO Go będzie weryfikować użytkowników. Zbyt wiele osób oszukuje
23.04.2018 20:50, aktualizacja: 12.06.2018 16:11

Popularny VoD HBO Go zmienił regulamin okresu próbnego, by bronić się przed oszustami. Użytkownicy znaleźli bowiem sposób na to, by korzystać z usługi bez płacenia abonamentu.

HBO Go od niedawna można kupić w Polsce bez pośrednictwa operatora kablówki czy internetowego, co pozytywnie wpłynęło na popularność usługi. Niezdecydowanym raz na 2 miesięcy przysługuje 30-dniowy okres próbny, za który nie jest pobierana opłata – jedynie depozyt wysokości 1 zł, który jest szybko zwracany.

Jeszcze przed jej startem SW Research podawał, że abonament kosztujący 29,90 zł może kupić nawet milion Polaków. Problem w tym, że znalazł się dość łatwy sposób na korzystanie z HBO Go bez płacenia tego abonamentu. E-mail od HBO mówi wprost o nadużyciach.

Obraz

Pełny regulamin znajduje się na stronie usługi, ale nas interesuje punkt 2.5, zapowiadający weryfikację użytkowników.

Obraz

W dalszych punktach możemy dowiedzieć się, że wykorzystanie więcej niż raz na 12 miesięcy okresu próbnego jest takim właśnie nadużyciem.

Jaki sposób odkryli użytkownicy HBO Go? Niektórzy zakładają darmowe konta korzystając z wirtualnych kart płatniczych, których można mieć całkiem sporo dzięki takim usługom, jak Revolut. Tam akurat za możliwość prowadzenia wielu wirtualnych kart trzeba dopłacić, ale to nie problem. By interes się zwrócił, sprzedają konta z miesięcznym dostępem do HBO Go po cenie niższej niż koszt abonamentu. Jak już pokazał nam przykład wielu pirackich serwisów, Polacy są w stanie zapłacić za dostęp do treści, ale wybiorą najniższą cenę, nie zważając na legalność. Nic dziwnego, że można sobie dorobić handlując fałszywymi kontami na HBO Go.

Nie wiemy jaka jest skala zjawiska na HBO. Podobny problem ma Netflix i tam szacuje się, że odsetek fałszywych kont może sięgać 10%, co przekłada się na 50 tysięcy kont. Borykają się z nim także Showmax, Spotify, Tidal i wiele innych usług abonamentowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)