Hearthstone, Eclipse, Cthulhu, DreamWorks COLOR i Painter – najciekawsze programy tygodnia

Hearthstone, Eclipse, Cthulhu, DreamWorks COLOR i Painter – najciekawsze programy tygodnia

20.08.2016 13:31, aktual.: 21.08.2016 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed Wami kolejny przegląd najciekawszych nowości w naszej bazie programów i aplikacji. W tym tygodniu przedstawiam głównie programy znane w odpowiednich kręgach, które zostały w naszej bazie zaktualizowane, pierwszy raz niekoniecznie darmowe. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój system operacyjny.

Cthulhu Virtual Pet

H.P. Lovecraft, który ma w Redakcji kilku miłośników, obchodziłby dziś 126 urodziny, więc zacznę od gry z Cthulhu w roli głównej. Cthulhu Virtual Pet to bardzo przyjemny „wirtualny Przedwieczny” dla Androida. Podobnie jak w innych grach tego typu, o podopiecznego trzeba dbać, sprzątając jego otoczenie, karmiąc go, zapewniając mu rozrywki i dobre zdrowie. Wszystko zostało utrzymane w stosownym klimacie, choć przy tak uroczej szacie graficznej trudno odbierać niszczenie miast i pożeranie statków pasażerskich jako coś nieodpowiedniego.

Cthulhu Virtual Pet Full Gameplay

Eclipse

W dobiegającym końca tygodniu w naszej bazie programów pojawiła się wersja 4.6 (Neon) bardzo popularnego środowiska programistycznego Eclipse. Choć kojarzy się głównie z Javą, można w nim także pisać w C, C++, PHP, JavaScripcie i wielu innych, a także tworzyć interfejsy użytkownika. IDE współpracuje z Gitem, ma edytor XMP, moduł Maven, generator dokumentacji Javadoc i tym podobne usprawnienia, które ułatwiają przygotowywanie projektów.

Eclipse Neon: IDE Improvements

W wersji 4.6 programu pojawiły się między innymi kolejne elementy wsparcia dla Javy 9, obsługa ekranów HiDPI, synchronizowanie preferencji środowiska przez serwery Eclipse.org i poprawiona obsługa GTK+3.

W naszej bazie programów znajdziecie Eclipse dla Windowsa i OS X. To podstawowa wersja, którą można rozszerzać licznymi wtyczkami o obsługę kolejnych języków i nowe możliwości.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

W świetnej cyfrowej karciance trwa właśnie balanga wszechczasów. Z końcem lipca ruszyła przygoda Pewnej nocy w Karazhanie, której część jest dostępna dla graczy za darmo. Bez kupowania dodatku można zagrać w Prolog i przenieść się do pierwszego skrzydła – Salonu.

Pewnej nocy w Karazhanie – zwiastun PL

W Prologu, po pokonaniu księcia Malkezara można zdobyć karty „Zaklęty kruk” oraz „Portal Krainy Ognia”. Kupując pełną przygodę każdy otrzyma także darmowe, okolicznościowe rewersy kart, a przechodząc przez wszystkie cztery skrzydła wieży można zebrać w sumie 45 nowych kart.

W Hearthstone: Heroes of Warcraft można zagrać na Windowsie, Macu, Androidzie i iOS.

ArchiCAD

W tym tygodniu wyjątkowo proponuję Wam programy płatne. Pierwszy z nich to ArchiCAD – system BIM dla branży budowlanej, niedawno wydany w wersji 20. Wśród nowości znajdziemy między innymi możliwość oglądania projektów w 2-punktowej perspektywie, odświeżony interfejs z kartami, możliwość modelowania z bryłami NURBS (Non-Uniform Rational Basis Splines), nowy podgląd segmentów z automatycznie generowanymi miniaturkami i wiele innych. Zainteresowani mogą obejrzeć nagranie konferencji prasowej z prezentacją wszystkich nowości.

The "I" in BIM Concept

ArchiCAD-a dla Windowsa i OS X można testować przez 30 dni po rejestracji, dostępna jest także wersja edukacyjna.

Corel Painter

Kolejny z płatnych programów, które chcę Wam dziś przedstawić, to najnowsza odsłona Corel Paintera dla Windowsa i OS X. W wersji 2017 programu znalazły się takie nowości, jak malowanie tekstur na podstawie źródła, nowe układy przestrzeni roboczej dla różnych technik malarskich, interaktywne gradienty i szablony. Moim zdaniem warto zwrócić uwagę przede wszystkim na pędzle półprzezroczyste, które pozwalają, by przechodziły przez nie światła z niższych warstw obrazu.

Introducing Corel Painter 2017 Digital Art Studio

Paintera można testować przez 30 dni.

DreamWorks COLOR

DreamWorks COLOR to kolorowanki dla najmłodszych, dostępne dla Androida i iOS. Można w nich pokolorować postacie ze Shreka, Madagaskaru, Kunf Fu Pandy czy Jak wytresować smoka, a potem powołać je do życia w trzech wymiarach. Aplikacja korzysta też z rzeczywistości rozszerzonej. Z zasobów Dreamworkscreate.com można pobrać kolorowanki do wydrukowania za darmo, a w aplikacji zobaczyć, jak pokolorowane wcześniej postacie poruszają się na ekranie smartfonu lub tabletu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na koniec okolicznościowa piosenka, inspirowana twórczością Lovecrafta, w wykonaniu grupy Orange Goblin, której bardzo lubię słuchać w samochodzie.

Orange Goblin - Red Tide Rising - Official Video | Metal Hammer

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)