HiFiMAN Sundara – wysokiej klasy słuchawki planarne trafiają do sprzedaży

HiFiMAN Sundara – wysokiej klasy słuchawki planarne trafiają do sprzedaży

HiFiMAN Sundara – wysokiej klasy słuchawki planarne trafiają do sprzedaży
Oskar Ziomek
09.03.2018 09:06, aktualizacja: 22.05.2018 13:25

Do sprzedaży trafiają słuchawki HiFiMAN Sundara, które są nowym modelem uznanego audiofilskiego producenta. To kolejny etap ewolucji technologii magnetostatycznej w jego portfolio. Tym razem zaskoczeniem ma być dojrzałe, ocieplone i wyjątkowo barwne brzmienie. Słuchawki stworzono w laboratorium dr Fang Biana, a ich nazwa – Sundara oznacza piękno.

Sercem słuchawek jest zupełnie nowa membrana, która jest o 80 procent lżejsza od tej z przełomowego modelu HE-400. Efektem ma być nowa jakość brzmienia, w tym szersze realne pasmo przenoszenia oraz szybszy, dokładniejszy dźwięk i wyraźniejsze detale. Słuchawki wyposażono w hybrydowy pałąk zapewniający precyzyjną regulację przy niskiej masie. Metalowe wykonanie z proszkowym malowaniem ma natomiast zapewnić solidność i jakość, którą będzie się można cieszyć przez lata.

350211283376957377

Super lekka membrana pozwoliła na stworzenie słuchawek o skuteczności 94 decybeli, co pozwala na swobodne podłączenie ich do przenośnego odtwarzacza muzyki lub telefonu wyposażonego w mocne wyjście słuchawkowe. Sundara najlepiej sprawdzi się z lekkimi przenośnymi wzmacniaczami z przetwornikami DAC na pokładzie. Dlatego słuchawki wyposażono we wtyk 3.5mm mini-jack, ale w komplecie jest również przejściówka na jack 6.3mm. Słuchawki trafiają do sprzedaży w cenie niecałych 2100 złotych.

350211283377088449

Dlaczego słuchawki planarne zamiast dynamicznych?

W przeciwieństwie do klasycznych przetworników dynamicznych, membrany w przetwornikach planarnych pozostają praktycznie w stu procentach pod bezpośrednim wpływem magnesów, co pozwala pracować im z pełnymi możliwościami założonymi przez konstruktora. Ponadto, membrana taka należy do najlżejszych i najcieńszych, co pozwala na natychmiastową odpowiedź impulsową. Specyficzna konstrukcja planarna pozwala na rezygnację z większości elementów zawieszenia membrany, które negatywnie wpływają na czystość reprodukcji dźwięku i szybkość reakcji przetwornika.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)