HoloLens to nie tylko Minecraft, możliwości są sporo większe

HoloLens to nie tylko Minecraft, możliwości są sporo większe

HoloLens to nie tylko Minecraft, możliwości są sporo większe
09.07.2015 22:57, aktualizacja: 10.07.2015 11:27

Prezentacja możliwości HoloLens na targach E3 zrobiła wrażenie. Jednak możliwości drzemiące w urządzeniu Microsoftu możemy zauważyć dopiero po obejrzeniu krótkiego filmiku, który jest efektem współpracy z Case Western Reserve University. HoloLens jak najbardziej może zostać świetnym urządzeniem dla chociażby studentów medycyny.

Możliwości HoloLens są naprawdę spore. Wykorzystywanie tego urządzenia tylko do wyświetlania wirtualnego świata Minecrafta to marnowanie drzemiącego potencjału. Na szczęście Microsoft jest tego świadom. Firma z Redmond opublikowała właśnie wideo pokazujące efekt prac pochodzących ze współpracy z Case Western Reserve University. Możemy na nim zobaczyć wykorzystanie HoloLens w nauczaniu anatomii i rozwiązaniu medycznych problemów.

Microsoft HoloLens: Partner Spotlight with Case Western Reserve University

Na niedługim, trwającym niecałe 3 minut filmiku możemy zobaczyć w jaki sposób HoloLens radzi sobie z projektowaniem ludzkiego ciała. Dzięki hologramom studenci będą mogli lepiej poznać budowę ludzkiego ciała. Dodatkowo uczenie się z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości może być szybsze i bardziej efektywne. Za pomocą odpowiednich, wyglądających intuicyjnie gestów można przybliżać i dowolnie obrać poszczególne narządy, które są naprawdę dobrze odwzorowane. Możemy zobaczyć mięśnie z jakich zbudowane jest ludzkie ciało lub sam szkielet. Oczywiście podobnie jak każdy narząd, również każdą kość możemy dokładnie obejrzeć.

Wykorzystanie HoloLens w nauce anatomii to tylko przykład. Urządzenie Microsoftu może być również wykorzystywane przez lekarzy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć tego sprzętu również w innych dziedzinach nauki.

Współpraca firmy z Redmond z Case Western Reserve University nie oznacza, że HoloLens nie będzie rozwijane jako urządzenie do rozrywki. To nadal będzie jedno z główniejszych przeznaczeń tego ciekawego produktu Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)