Home Free – survivalowy symulator psa w wielkim mieście

Home Free – survivalowy symulator psa w wielkim mieście

Home Free – survivalowy symulator psa w wielkim mieście
05.10.2015 11:40

Zaledwie po pięciu dniach od rozpoczęcia kickstarterowej kampanii, uzbierano 50 tysięcy dolarów niezbędnych do powstania gry Home Free. Tworzona przez niezależnego nowojorskiego twórcę, Kevina Cancienne'a, produkcja da graczom możliwość sterowania poczynaniami bezdomnego psa porzuconego na ulicach nieznanej metropolii.

Home Free Kickstarter Trailer

Choć może to w pierwszej chwili zabrzmieć jak gra w rodzaju bijącego rekordy popularności symulatora kozy, to Home Free nie ma z nią zbyt wiele wspólnego – rozgrywka jest rozbudowana i całkiem poważna. Nie pokuszono się jednak na szczególnie rozbudowaną fabułę. Bezimiennego psa, w którego wcieli się gracz, w niejasnych okolicznościach porzucił właściciel. Home Free to gra survivalowa – jej celem jest przetrwanie w ogromnym mieście stylizowanym na Nowy Jork. Warto zaznaczyć, że w przypadku każdej instalacji, plan miasta zostanie wygenerowany losowo.

Obraz

Niezbyt rozbudowana fabuła nie wiąże się jednak z liniowością rozgrywki. Przewidziano bowiem dla graczy niełatwe moralne dylematy – pies będzie mógł przetrwać na przykład dzięki przymilaniu się do przechodniów, wygrzebywaniu pożywienia w odpadach, ale także… dzięki kradzieżom. Możliwości przetrwania jest wiele i dość wiernie odwzorowują one to, jak radzą sobie porzucone psy w wielkich aglomeracjach, na przykład w Moskwie. Można się zatem spodziewać, że gracz będzie miał możliwość odtworzenia skomplikowanego systemu zależności, w którym większe i groźniejsze psy będą mogły na przykład kraść pożywienie i walczyć z innymi, a mniejsze słodko żebrać o coś do jedzenia u staruszek.

Ponadto ciekawie prezentuje się model kooperacji z innymi bezdomnymi czworonogami, dzięki któremu możliwe będzie konkurowanie i walka, ale także kooperacja prowadząca do skuteczniejszego osiągania swoich celów. Dostępny będzie także lokalny multiplayer, dzięki któremu w jednym mieście będzie mogło konkurować (lub współpracować) czterech graczy. Gra będzie dostępna na komputery z Windowsem oraz OS X-em.

Obraz

Rozsądnym pomysłem wydaje się daleka od fotorealizmu oprawa graficzna, przedstawiająca miasto, jego mieszkańców i psich bohaterów w postaci kanciastych brył. Jest to nie tylko miłe dla oka, ale także znacznie wydłuży żywotność produkcji. Zbiórkę na produkcję Home Free już dziś można ocenić jako sukces. Według zapowiedzi autorów, premiera gry ma nastąpić w przyszłym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)