HopeIT – hackaton w słusznej sprawie już niedługo we Wrocławiu

HopeIT – hackaton w słusznej sprawie już niedługo we Wrocławiu

HopeIT – hackaton w słusznej sprawie już niedługo we Wrocławiu
25.09.2017 16:56

Programiści z całej Polski spotkają się niebawem we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych na hackatonie HopeIT. W 24 godziny mają stworzyć prototyp aplikacji wspierającej działalność Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Zwycięży drużyna, która stworzy najbardziej innowacyjne i praktyczne rozwiązanie. Można będzie nie tylko zrealizować swój pomysł, ale też poświęcić czas i umiejętności pomagając innym.

HopeIT to długofalowy projekt, którego pierwszą akcją będzie organizowany w ostatni weekend października (27-28.10) hackathon. Podczas 24-godzinnego wydarzenia programiści mają stworzyć prototyp aplikacji, spełniającej konkretne zadanie na rzecz Fundacji. Rozwiązanie ma umożliwić szybkie pozyskiwanie środków finansowych dla podopiecznych Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Organizatorzy nie stawiają żadnych ograniczeń – gwarantują pełną dowolność w zakresie doboru metody i języka programowania.

W trakcie hackathonu uczestnicy będą mogli konsultować się z przedstawicielami Fundacji, aby lepiej zrozumieć specyfikę i potrzeby trzeciego sektora. Finalnie ma powstać produkt, który będzie dalej rozwijany jako projekt otwartoźródłowy. W założeniach ma być dostępny także dla innych organizacji pożytku publicznego.

Organizatorzy spodziewają się, że udział w wydarzeniu może wziąć nawet setka programistów. Będzie na nich czekać 30 kg owoców, tysiąc litrów kawy i oczywiście pizza. Szykuje się mocny skład i bardzo wysoki poziom rywalizacji. Nokia (a konkretnie wrocławski oddział) jako partner wydarzenia będzie czuwać nad częścią merytoryczną przedsięwzięcia i zadba o dalsze losy zwycięskiego projektu.

Obraz

Rejestracja uczestników HopeIT hackhathon rozpocznie się już jutro – 26 września – i potrwa do 20 października, macie więc sporo czasu, by zebrać drużynę. W hackatonie mogą wziąć udział zespoły liczące od 3 do 5 osób. Programiści rozpoczną pracę w piątek, 27 października, o godzinie 17:00 i zakończą 24 godziny później. Następnie zespoły otrzymają czas na zaprezentowanie swoich pomysłów. Najciekawsze rozwiązanie, najlepiej odpowiadające potrzebom Fundacji, zostanie wybrane przez specjalne jury, w którym zasiądą: Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral – prezes Fundacji, Adam Badura – software architect z Nokia, Konrad Fuławka – innovation officer z Nokia, Adrian Czyczerski – dyrektor Meeting Application i Michał Leszczyński – redaktor naczelny magazynu „Programista”.

Beneficjentem rozwiązania jest Fundacja, która działa od 26 lat i przez ten czas pomogła tysiącom dzieci chorych na raka. Z jej inicjatywy powstał najnowocześniejszy w Polsce dziecięcy szpital onkologiczny – Przylądek Nadziei. To największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce, który wykonuje ponad połowę wszystkich transplantacji szpiku u dzieci w naszym kraju. Nowe rozwiązanie, wypracowane podczas hackathonu HopeIT, ma pomóc w walce z czasem, który jest decydujący w walce o życie tych dzieci. Talentów i kompetencji, które ofiarują dzieciom darczyńcy podczas hackatonu, nie da się przeliczyć na pieniądze.

W organizację wydarzenia zaangażowało się także wiele wrocławskich firm i instytucji. Uczestnicy spędzą ponad dobę w przestrzeniach studia filmowego wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA). To miejsce z niesamowitą atmosferą i historią. Przez ostatnie 60 lat tworzyli tu najlepsi reżyserzy polskiego kina – Wajda, Polański czy Has. Ponadto wokół hackathonu będzie skupionych wiele oddolnych inicjatyw na rzecz wsparcia Fundacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)