HotZlot 2021 już za kilka dni! Tym razem spotkamy się z Wami wirtualnie

HotZlot 2021 już za kilka dni! Tym razem spotkamy się z Wami wirtualnie

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panująca wciąż pandemia i rosnąca liczba zachorowań nie pozwoli nam się z Wami spotkać w tym roku na żywo. Wiemy jednak, że czekaliście na tegoroczne prelekcje, dlatego część z planowanych wystąpień pokażemy online, aby nieco zaspokoić apetyt przed pełnowymiarowym zlotem w przyszłym roku.

Całe wydarzenie rozpocznie się prelekcją o bezpieczeństwie w sieci, o czym opowie Paweł Milewski. W trakcie webinarów nasi czytelnicy będą mogli zapoznać się z tajemnicami dotyczącymi kryptowalut (Filip Pawczyński), poznać tajemniczy świat NFT (Mateusz Mach), a także przyjrzeć się obecnej sytuacji na rynku IT (Jacek Kwaśniewski).

Trzynastą już edycję HotZlotu poprowadzi nasz redakcyjny kolega Paweł Hekman. Całość można będzie zobaczyć na stronach głównych WP i DP oraz na naszym profilu na Facebooku już 25 listopada, w godzinach od 13:30 do 15:30.

Agenda HotZlot 2021
Agenda HotZlot 2021

Bezpieczeństwo w sieci

Wszyscy myślimy, że jesteśmy bezpieczni w sieci, dopóki nie zostaniemy ofiarą cyberprzestępców. Paweł Milewski (Dyrektor Obszaru WP Poczta, 1login od WP i Open.fm) w trakcie prelekcji Jak czuć się bezpiecznie w sieci? opowie o najczęściej pojawiających się zagrożeniach i ryzykach, które można łatwo zminimalizować.

Użytkownicy będą mogli dowiedzieć się, czym jest nasza tożsamość cyfrowa i co się może stać, gdy ktoś niepowołany uzyska do niej dostęp. Na koniec Paweł obali kilka mitów związanych z bezpieczeństwem w sieci, dotyczących nie tylko korzystania z poczty.

Tajemnice kryptowalut

Dla nikogo nie stanowi tajemnicy, że Bitcoin i inne kryptowaluty biły w tym roku kolejne rekordy - zarówno finansowe, jak i popularności. Filip Pawczyński (Prezes w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin, FPITM CEO) w trakcie prezentacji Kryptowaluty. Odkrywamy tajemnice podsumuje, co działo się na rynku w tej materii, i spróbuje wytłumaczyć zależności skutkujące spadkami i wzrostami kryptowalut.

Dowiemy się również, czy kryptowaluty mogą być bardziej ekologiczne. W końcu technologia za nimi stojąca, czyli blockchain, może pomóc w zarządzaniu energią, a samo wydobywanie kryptowalut może odbywać się przy odzyskiwaniu ciepła.

Narodziny NFT

Tokeny NFT coraz częściej przewijają się w mediach, kolejne osoby zainteresowane są także zainwestowaniem w nie. Na webinarze NFT. Narodziny gwiazdy Mateusz Mach (Dyrektor NFT Marketplace Kinguin) wyjaśni nam, skąd wziął się fenomen NFT i czym w ogóle są niewymienialne tokeny.

Przedsiębiorca opowie także o swojej działalności skupiającej się w obszarze blockchain i AI. Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z procesem tworzenia Marketplace'u NFT.

Sytuacja na rynku IT

W ramach webinaru Praca w IT. Jak obecnie wygląda rynek w tej branży? porozmawiamy o tym, jak wygląda dziś rynek pracy programistów. Jacek Kwaśniewski (COO Eengine) opowie, czy zarobki różnią się w zależności od miejsca zamieszkania, a jeśli tak, to w jaki sposób? Czy powszechne akceptowanie pracy zdalnej sprawiło, że lepiej szukać pracodawcy za granicą?

Zainteresowani dowiedzą się, jak najlepiej inwestować w siebie i jakie kierunki rozwoju wybrać, żeby być bardziej atrakcyjnym na rynku IT. Pojawi się także garść porad, na co zwracać uwagę, wybierając pracodawcę, żeby zminimalizować szansę zatrudnienia się w miejscu, w którym nie będzie nam się dobrze pracowało.

Sponsorem kolejnej edycji HotZlotu jest Plus.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)