[HotZlot] Ultraewolucja – nowa generacja Ultrabooków

[HotZlot] Ultraewolucja – nowa generacja Ultrabooków

13.07.2012 18:14, aktualizacja: 16.07.2012 10:15

Ultrabooki, czyli lekkie, cienkie, wydajne i działające 8 godzin na jednym ładowaniu baterii laptopy przyszłości, już narobiły sporo szumu na rynku... a będzie jeszcze ciekawiej. Juliusz Kornaszewski i Paweł Latusek z Intela właśnie rozpoczęli prezentację następnej generacji tych urządzeń. Sesję można oglądać na żywo.

Juliusz i Paweł podczas prezentacji opowiedzą między innymi o zmianach w podejściu do projektowania i tworzenia produktów. Ultrabooki z procesorami Intel Core trzeciej generacji to oczywiście wydajność, lekkie i eleganckie konstrukcje, ciekawe materiały... ale na sprzęcie się nie kończy. Kluczowe jest także bezpieczeństwo samego komputera i przede wszystkim danych — a na to też są już pomysły.

Juliusz opowie ponadto o działalności Intela w Polsce. Szczególnie warte uwagi są osiągnięcia polskich inżynierów oraz centrum rozwoju Intela, które znajduje się w Gdańsku.

Intel ma niezwykle ambitne plany na przyszłość. Rozwój firmy w Europie to oczywiście Intel Core czwartej generacji, który pozwoli odkryć notebooka na nowo, oraz urządzenia mobilne. Komponenty Intela znajdą się również w tabletach, smartfonach i urządzeniach z pogranicza tych kategorii... ale na to trzeba jeszcze poczekać.

O wydajności i zaletach opisanych konstrukcji można przekonać się na własne oczy. W jednej z zamkowych sal znalazła się wystawa ultrabooków o rożnych rozmiarach i różnych parametrach, lecz które łączy jedno — najnowsze technologie Intela.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)