HP ponownie blokuje nieoryginalne kartridże w swoich drukarkach (aktualizacja)

Strona głównaHP ponownie blokuje nieoryginalne kartridże w swoich drukarkach (aktualizacja)
15.09.2017 13:45
HP ponownie blokuje nieoryginalne kartridże w swoich drukarkach (aktualizacja)

Aktualizacja, 19 września 2017, 15:30 HP jednoznacznie zaprzecza doniesieniom społeczności, według których problemy z nieoryginalnymi kartridżami były spowodowane aktualizacją sterowników. NIe jest wciąż jednak znany faktyczny powód kompilkacji.

bEJGCabV

Rok temu firma HP podjęła kontrowersyjną decyzję o zablokowaniu w swoich drukarkach możliwości korzystania z nieoryginalnych zasobników z tuszem. Opublikowany wówczas oficjalny komunikat nosił tytuł Oddani najlepszemu doświadczeniu drukowania; wyjaśniał motywacje HP i przepraszał użytkowników zapewniając, że blokada zostanie cofnięta. Owszem, tak właśnie się stało, ale tylko do czasu. Historia właśnie zatoczyła koło.

Użytkownicy drukarek HP ponownie donoszą, że aktualizacja firmware, która rok temu uniemożliwiała korzystanie z nieoryginalnych kartridżów, znów została wydana. Możliwe, że to ta sama aktualizacja, a nawet jeśli nie, to i tak wprowadza identyczne blokady. Głównym jej zadaniem jest powstrzymanie przed kupnem tuszu innych firm i zmuszenie użytkowników do wyboru „słusznego” tuszu HP.

Nowa wersja oprogramowania po raz pierwszy została zauważona na początku bieżącego tygodnia. Trafiła ona do wielu modeli drukarek OfficeJet, w tym 6800, Pro 6200, Pro 6800 czy serii Pro X 400 i Pro X 500. Użytkownicy donoszą o problemach w działaniu drukarek i komunikatach o uszkodzonym kartridżu z prośbą o jego usunięcie i wymianę na nowy. Co ciekawe, czasami rozwiązaniem jest zainstalowanie tylko jednego zasobnika sygnowanego logo HP.

350204460938979265

Jeśli jednak chcemy pozostać przy tańszych tuszach produkowanych przez inne firmy, to na szczęście rozwiązanie już jest dostępne. Firma HP ponownie opublikowała odpowiednią aktualizację firmware, która usuwa blokadę. Winnym całej sytuacji okazuje się mechanizm HP Dynamic Security.

bEJGCabX

Najwyraźniej zeszłoroczne doświadczenia, które bardzo negatywnie wpłynęły na wizerunek HP, sprawiły, że firma już teraz oferuje odpowiednią poprawkę. Z drugiej strony, fakt kolejnej próby wymuszenia tylko oryginalnych zasobników jest niepokojący, bowiem w końcu HP może zdecydować o definitywnym pozbyciu się nieoryginalnych kartridżów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJGCacT