HP rozpoczyna program wymiany wadliwych akumulatorów w laptopach

HP rozpoczyna program wymiany wadliwych akumulatorów w laptopach

HP rozpoczyna program wymiany wadliwych akumulatorów w laptopach
21.06.2016 14:23

Firma HP ogłosiła, że wybrane modele laptopów mogą posiadać wadliwy akumulator. W związku z tym został rozpoczęty dobrowolny globalny program wymiany akumulatorów. Koniecznie sprawdźcie, czy Wasze urządzenie jest na liście, ponieważ akumulatory mogą się mocno przegrzewać i stwarzać ryzyko poparzeń lub nawet pożaru.

Program wystartował 14 czerwca i można już zgłaszać wadliwe akumulatory. Akcja wymiany wadliwych części dotyczy laptopów należących do serii: Compaq, ProBook, ENVY, Compaq Presario oraz Pavilion, które sprzedawane były od marca 2013 roku do końca sierpnia 2015 roku. Wadliwe akumulatory mogły znaleźć się także w laptopach, które zostały oddane do serwisu w celu wymiany akumulatora lub akumulatory mogły zostać zakupione oddzielnie.

Pierwszym sposobem, na sprawdzenie czy laptop zostanie objęty programem wymiany, jest instalacja narzędzia HP Battery Program Validation Utility. Metoda to jest najłatwiejsza, cała procedura trwa zazwyczaj 30 sekund. Druga opcja to ręczna walidacja. Instrukcje znajdziecie na stronie HP.

HP ostrzega, że jeśli akumulator okaże się wadliwym, należy bezzwłocznie wyjąć go z laptopa. Oczywiście nadal można korzystać z urządzenia, musicie pogodzić się z ciągłym podłączeniem do gniazdka. Wymiana jest bezpłatna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)