HP: winę za śmierć smartfonów z mobilnym Windowsem ponosi Microsoft

HP: winę za śmierć smartfonów z mobilnym Windowsem ponosi Microsoft

HP: winę za śmierć smartfonów z mobilnym Windowsem ponosi Microsoft
05.10.2017 14:25

Wielu producentów, którzy mieli w swojej ofercie smartfony z mobilnym Windowsem, postanowiło porzucić ten system, skupiając się na urządzeniach z Androidem. Wyjątkiem było HP, które wypuszczając model Elite x3, zdecydowało się na sprzedaż biznesowych smartfonów klasy premium właśnie z mobilnym Windowsem 10. Teraz HP twierdzi, że była to zła decyzja, a winą obarcza Microsoft.

HP Elite x3 to bardzo dobry smartfon. Wyposażony jest w wydajny procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM i akumulator o satysfakcjonującej pojemności 4150 mAh. Zastosowany wyświetlacz ma 5,96 cala i rozdzielczość 1440p, główna kamera wykonuje zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 16 MP, a przednia zrobi selfie w 8 MP. Dodatkowo dzięki stacji dokującej HP, korzystać możemy z możliwości Continuum.

W 2016 roku Elite x3 był urządzeniem z górnej półki, jak najbardziej mogącym konkurować z topowymi smartfonami z Androidem czy iOS-em. Owszem mogącym pod względem wydajności, ale nie oprogramowania. Jak informuje The Register, Nick Lazaridis, prezes HP na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, stwierdził, że tworzenie kolejnych smartfonów z Windows 10 Mobile jest pozbawione sensu.

Obraz

Według Nicka Lazaridis winny jest Microsoft, który porzucił dalszy rozwój swojego mobilnego systemu. Nie chodzi tutaj wyłącznie o priorytetowe traktowanie Androida czy iOS-a, ale o ostatnie działania Microsoftu, które potwierdzają, że korporacja rezygnuje z rozwoju Windows 10 Mobile. W odpowiedzi HP podjęło decyzję o rezygnacji z preinstalowania mobilnych okienek na swoich smartfonach. Lazaridis dodał, że HP nie jest firmą tworzącą systemy operacyjne i nie zamierza inwestować w Windowsa bez wsparcia ze strony Microsoftu.

Sprzedaż i wsparcie dla Elite x3 ma być dalej kontynuowane i zostanie zakończone w 2019 roku. HP nie ma jednak dużych zapasów tego smartfona i x3 zostanie ograniczony do klientów z dużymi ofertami i możliwościami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)