HTC chce zablokować sprzedaż produktów Apple

HTC chce zablokować sprzedaż produktów Apple

17.08.2011 14:38, aktualizacja: 17.08.2011 14:51

Informowaliśmy, że HTC zamierza negocjować z firmą Apple w sprawie patentów, które naruszył producent smartfonów. Wygląda na to, że negocjacji nie będzie, a HTC chce zemsty.

TechCrunch poinformował, że HTC chce zablokować import i sprzedaż produktów firmy Apple na terenie Stanów Zjednoczonych. Pozew został złożony w Sądzie Dystryktowym w stanie Delaware i w Amerykańskiej Komisji Handlu Zagranicznego (ITC). HTC domaga się odszkodowania kompensacyjnego i potrojenia kary, które ma miejsce zawsze w przypadku świadomego i celowego naruszenia patentu.

Na liście urządzeń, które naruszają patenty posiadane przez HTC znalazły się komputery Macintosh, iPady, iPody, iPhone'y i wiele innych produktów tej firmy. Trzy patenty, które rzekomo naruszył Apple, pochodzą z 2008 i 2010 roku, i dotyczą między innymi łączności bezprzewodowej po Wi-Fi. Warto zaznaczyć, że tylko jeden z tych patentów został przyznany HTC, pozostałe dwa firma kupiła wraz z S3 Graphics. Według Adwokata HTC, Grace Lei, działania przeciwko Apple mają na celu obronę własności intelektualnej firmy HTC, jej partnerów, a przede wszystkich klientów używających smartfonów tego producenta.

Apple i HTC mają wspólną, dość nieprzyjemną historię i spędzili wiele godzin na tej samej sali sądowej. Jednak świeży pozew HTC może nie być jedynie odpowiedzią na wcześniej przegraną sprawę. Analitycy posuwają się nawet do posądzania HTC o pracę nad swoim agresywnym obliczem na wypadek starć z tandemem Google-Motorola. Jednak te przypuszczenia raczej okażą się błędne, gdyż HTC współpracował z Google przy produkcji telefonów z Androidem (deweloperskie G1, Nexus One i różne modele konsumenckie) i ma zamiar przyłączyć się do organizacji gromadzącej patenty mogące obronić Androida.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)